Başarının sırrı

Başarının sırrı

Başarının sırrı

Başarının sırrı denildiğinde, bir insanın başarılı olabilmesi, zengin olabilmesi için üniversiteler yüksek okullar bitirmesine gerek yoktur. Başarı azimden doğan bir şeydir. Azmi olan her insan hayatta başarılı olabilir.
Başarının sırrı konusunda başarılı olmanın en büyük sebeplerinden biri sevdiği bir şeyi yapmaktır. Bir insan sevmediği bir şeyde başarılı olmak istediğinde o kişi ne kadar çabalasa dahi başarılı olması imkansız gibi bir şeydir. Başarılı olmak isteyen kişilerin ilk etapta dikkatli olması, ilgilendikleri şeye odaklanabilmeleri gerekmektedir. Başarının sırrı konusu göreceli bir konudur ve başarı denildiğinde bunun sadece iş anlamında algılanması yanlış bir şeydir.

Başarının sırrı

Başarılı olmanın sırrını daha iyi anlayabilmek için aşağıdaki başarının sırrı olarak nitelendirilen hikayeyi okumakta fayda var;

Başarı hikayesi olarak Microsoft'un kurucusu Bill Gates'den örnek vermek gerekirse başarının sırrı şu şekildedir;
Bill Gates tüm her şeye başlamadan önce geleceği düşündü. Bilgisayarın kendisi için ne kadar önemli olduğunu ve bilgisayarın gelecekte nasıl bir hâle dönüşeceğini göz önünde bulundurarak plan yaptı.
Her seferinde akıllı kişilerle çalışmayı tercih etti ve çalıştı. Bill Gates'e göre; "akıllı bir adam, başkalarının da aklından istifade ederek üstün başarılara imza atabilmektir".
Bill Gates çalışanların başarılarını etkilemek, daha fazla performans göstermeleri açısından yanında bulunan kişileri şirkete ortak etmişti. Yanında çalışan tüm kişilere değer veriyordu. Sonucunda bir elemanın işten ayrılması işlerin aksaması demekti. Elemanlarına değer veriyor olmasından dolayı Microsoft üzerinde ABD ortalamasına göre çalışan sayısı iki kat düşüktür. Ayrıca başarısındaki en büyük etkenlerden birisi sadece belli bir noktaya odaklanmasıydı. Bir kişi birden fazla işi aynı anda yürütmek istese dahi ya hepsi batar yada en kötü ihtimalle birisi sağlam kalır.

Başarının sırrı isimli yazımız hakkında ki yorumlarınızı aşağıda bulunan yorum alanı üzerinden yapabilirsiniz. Google'dan bizleri başarının sırrı şeklinde aratıp gelip, yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz.

başarının sırrı Başlıkları

Başarı Başarı hikayeleri Başarının altın kuralları Başarının nedenlerini anlatan özlü sözler Başarının sırrı çalışmaktır Başarının sırrı çalışmaktır kompozisyon Başarının sırrı kitabı İşte başarının sırrı Başarının yolları