Elişi kağıdı etkinlik örnekleri - 4

Elişi kağıdı etkinlik örnekleri - 4


dere

Sana katiliyorum

Yanıtla

Nisanur Şen

Süper yaa keşke bende yapabilsem ama o kadar yetenekli değilim :(

Yanıtla

aysu

nasıl yapılıyo yaa hakkatten???

Yanıtla

Admin

El işi çalışmasını yapabilmek için;
İlk öncelikle bir topa, kartona, birde iskelet için 3 çember (büyük, orta ve ufak boyutlarda) ve tele ihtiyacınız var.

Toplar genelde standart olarak yeşil renk ile satılmakta. Azınlıklı olarak kimi yerde farklı renklerde de bulunabiliyor. Eğer pembe renginde isterseniz boya sayesinde renginde değişiklik yapabilirsiniz.

İlk adım olarak gövde hazırlanması;

İskelet için aldığınız büyük çemberi yan bir şekilde tutarak telleri sırayla çember içerisine geçirerek kafa kısmı üzerine doğru ufak çemberde birleştirin. Ardından alt kısım içinde aldığınız orta boy çember ile de bağlantı kurun. Bu sayede resimdeki görüntünün iskeletini elde edeceksiniz.

Ardından, almış olduğunuz elişi kağını, dalgalı bir hale getirebilmek için sürekli olarak sık aralıklar ile katlayın. Bu şekilde epey bir katladıktan sonra hafif bir biçimde açarak iskelet etrafına dolayın. İskelet etrafına doladıktan sonra gövde kısmı daha şık görünücektir.

Karton yardımı ile, yaptığımız çalışma için ayak hazırlayarak uhu ile gövdenin alt kısmına yapıştırın.
Aynı şekilde istediğiniz şekilde kuyruk hazırlayarak, kuyruğunuda yapıştırın.
Kafa kısmı için aldığınız top üzerinde bir delik açmanız ve deliğin içerisine kalem sokmanız gerekiyor. Kalemi kafa içerisine çok derin olmayacak şekilde sokun ve ufak çember içerisinden, yukarıda toplanan elişi kağıtlarıyla beraber sokun. Bu sayede sağlam biçimde tutucaktır. Eğer daha sağlam hale getirebilmek için yapıştırıcı ve resimde olduğu gibi kurdele kullanabilirsiniz.
Ardından istediğiniz şekilde kaş, göz, bıyık, burun yapabilirsiniz.

Yanıtla

aysu

valla çok güzel yapmışınız elinize sağlık

Yanıtla

gamze

nasıl yapılır?

Yanıtla

Başlıklar

Elişi kağıdı ile şekiller Elişi kağıdı etkinlikleri Elişi kağıdı çalışmaları Elişi kağıdı ile gül yapımı Çocuklar için elişi Elişi kağıdı faaliyetleri Elişi kağıdı ile yapılan etkinlikler