Günlük ve örnekleri

Günlük ve örnekleri

Günlük nedir?

Günlük örnekleri paylaşmadan önce günlüğün ne olduğunu hep beraber öğrenelim. Günlük, bir insanın kendi yaşamı içerisinde ve gün içerisinde yaşadığı bütün olayları tarih belirterek kaleme almasına denilmektedir. Günlükler her gün yazılan bir şey olduğu için kısadır ve yazan kişinin yaşamında izler taşır. Ülkemizde çoğu dizilerde genç kızların günlük tutma sahneleri buna örnek gösterilebilir. Günlük içerisine yazarın kendi hayatına ait bütün konular yazılabilir. Günlük özelliklerini inceledikten sonra, günlük örnekleri okuyarak, günlük örnekleri sayesinde keyifli vakit geçirirken konuyu en iyi şekilde öğrenebilirsiniz.

Mesela bugün okula gittiniz ve öğretmeniniz size bir günlük yazmanızı söyledi. Sizde akşam eve gittiğiniz zaman günlük defterinizi elinize alarak, ilk etapta tarih belirtip ardından öğretmeninizin size verdiği ödevin ne olduğunu gün içerisinde okulda yaşanılan olayları anlatırsınız. Bu duruma günlük adı verilmektedir. Ne demek istediğimizi, günlük örnekleri sayesinde inceledikten sonra çok daha iyi anlayacaksınız.

Günlük özellikleri:

Günlük örnekleri okumaya başlamadan önce özelliklerini öğrenelim. En önemli günlük özellikleri aşağıda listelenmiştir.

  • Günlükler içten ve samimi bir anlatım ile yazılır.
  • Sadece, günlüğe kendi yaşadığınız bir olay sizin tarafınızdan yazılır.
  • Her günlüğün bir tarihi olmak zorundadır.
  • Günlüklerde kişinin yani yazarın gözlemi ve dikkati oldukça fazladır.
  • Günlükler kısa bir yazı türüdür.

Günlük örnekleri

Yukarıda verdiğimiz günlük tanımından ve günlük özelliklerinden sonra günlük örnekleri vererek, konuyu eğlenceli bir hale getirerek günlük konusunu günlük örnekleri sayesinde öğrenmenizi kolaylaştıralım.

Günlük nasıl yazılır?

Varsayalım ki sabah okula giderken birden kar yağmaya başladı. Bu durum hakkında günlük örnekleri yazalım;
01.01.2014
Her yer bembeyazdı etraftaki kuş sesleri insanın kulaklarını gıdıklıyordu adeta. Tenime çarpan rüzgar esintisi tenimi okşayarak geçip gidiyordu. Birden bire kar yağışı kesilerek şiddetli bir yağmur başladı. Yağmur bütün karları eriterek hepsini buza dönüştürdü. Yolda yürümekte güçlük çekiyordum. Okula gitmek ile eve geri dönmek arasında gidip geliyordum. Okula gitmeye karar verdim. Okula giderken birden kayarak yere düştüm. Sonunda okula gitmeye başladım. Bugün yaşadığım bu anılar, ileride hatırlayıp güleceğim bir anı olacaktı.

Diğer günlük örnekleri

Yukarıda gördüğünüz günlük örnekleri içerisinde, ilk etapta bu olayın olduğu günün tarihini attık. Anından o tarih içerisinde yaşadığımız olayı kendi ağzımızdan anlattık. Burada anlattığımız günlük yaşam öyküsü içerisinde gün içerisinde arkadaşınızın size söylediği bir konu, aile içerisinde yaşadığınız bir olay gibi bütün konuları yazmanız mümkündür. Bilgilerinizi iyice pekiştirebilmek adına bir günlük örneği hatta pek çok sayıda günlük örnekleri daha yazalım;

Günlük örnekleri

05.12.2006 tarihli günlük örnekleri

Günlük örnekleri için buradan itibaren daha çok günlük örnekleri yazarak, günlük konusunu günlük örnekleri sayesinde eğlenceli bir hâle getirelim. Günlük örnekleri konusunu daha iyi öğrenmiş olalım.

Sabah, her gün olduğu gibi yine içimde okula gitme telaşı vardı. Okula gitmek adeta zulüm gibi geliyordu bana. Sabah uyandığımda etraftaki çocuk seslerini duyarak hemen cama koşturdum. Birden her yeri bembeyaz olarak gördüm. Meğerse gece boyunca kar yağmış. Hemen televizyonu açarak, kar talinin olup olmadığına baktım. Bir çok şehirde kar tatilinin olduğuna dair haberler vardı. Delirmişcesine burada kar talinin olup olmadığına bakıyordum ama hiç bir yerde Bandırma'da kar tatili yoktu...

Bunun üstüne hemen toparlanıp okula geç kalmadan yürümeye başladım. Yolda yürürken etrafta hiç üniformalı öğrenci yoktu. Bende geç kaldığımdan dolayı etrafta hiç öğrenci göremediğim düşüncesine kapıldım. Okula vardığımda her zaman olduğu gibi geç kalmıştım ve kapıdan içeriye girerken müdür yardımcı geç kaldın gibisinden bir espiri yaptı ve ardından bugün okulların tatil olduğunu söyledi.
Onca zahmete katlanıp okula gitmemin verdiği yorgunluğu unutarak heyecanlı bir şekilde eve geri döndüm.

Yazımızda verdiğimiz günlük örnekleri sayesinde bunlardan uyarlanarak, yukarıda verdiğimiz günlük örnekleri haricinde bir kaç adette İngilizce günlük örnekleri yazalım. Devamında tekrardan Türkçe günlük örnekleri görebilirsiniz.

İngilizce günlük örnekleri

Örnek olarak aşağıda vermiş olduğumuz İngilizce günlük örnekleri arasında en beğenilendir.
05.12.2006
In the morning, every day again, as there was in me to go to school frenzy. Almost sounded like cruelty to me to go to school. I woke up in the morning by hearing the sounds surrounding the child immediately hurried to the glass. In every place I saw one white. Apparently it snowed during the night. Just by turning on the television, whether or not the snow looked tale. In many towns, there were reports that it is of a snow day. Like crazy tale of snow here but no one was looking at whether Bandırma where there was no snow on the holiday ...

İngilizce günlük örnekleri sonrasında tekrardan kendi dilimizde günlük örnekleri yazmaya devam edelim. Aşağıda pek çok sayıda günlük örnekleri sizler için enbilgi.com tarafından hazırlanmıştır.

Günlük örneklerinin fazlasını isteyenler için farklı günlük örnekleri;

05.03.2014 tarihli bir günlük örnekleri

Günlerden bir gün okula giderken yaşadığımız olaylar hakkında günlük örnekleri yazalım.

Bugün hayatım boyunca geçirdiğim günlerden daha sıkıcı bir güne başlamıştım. Havanın soğukluğu, insanların soğuk ve ıslak sokaklarda telaşlı bir şekilde gitmek istedikleri yerlere yürümesi gibi. Adeta tüm bu olanlar, karamsar olabilmem için bütün nedenlerin en büyüğüydü.

Sabah güne uykulu gözlerle başlayarak, havanın karanlığında gözlerimi açmıştım. Üşüyordum.. Sıcak bir çayın ardından okul kıyafetlerini giyerek sokaklara attım kendimi. Dışarısı çok soğuktu ve içimden okula gitmek gelmiyordu. Ama mecburdum! İyi bir geleceği yaşayabilmek için buna mecburdum!

Okul saati geldiğinde, öğretmen derse girene kadar her zaman ki sıkıcı sohbetleri yaparak günün geçmesi için sürekli saate bakarak vakit geçirdim. Ben tembel bir öğrenciydim ve biliyordum ki başaralı olamayacaktım.

Okul çıkış saatine doğru yağmur durmuştu. Islanmış kaldırım taşları adeta içimdeki yaşama sevincini yükseltiyordu. Etraftan gelen güzel kokulu yemekler, yağmurun toprak üzerinde bıraktığı etkileyici koku... Bütün bunlar yaşama sevincimi arttırıyordu. Hemen hızlı davranarak eve gitmiştim. Eve gidince üstümü değiştirerek, kanepede battaniye altına uzanarak televizyon seyrediyordum. Çok güzel bir histi. Ve biliyordum ki bu anı ileride hiç yaşamayacaktım.

01.03.2014 tarihli bir günlük örnekleri

Hafta sonu yaşadığımız olaylar için günlük örnekleri yazalım. Hafta sonu başımıza gelen olayları altı çizgili olarak vurgulayarak daha sonra günlük defteri içerisinden aradığımızda kolayca bulalabilelim. Günlük örnekleri yazmaya başlayarak günlük örnekleri yazısından keyif alalım.

Güzel bir hafta sonu başlangıcıydı. Bu güzel kış mevsiminde güneşin sıcaklığı içimi ısıtıyordu. Güneşin heyecanıyla mevsimlik kıyafetlerimi giyerek kendimi dışarıya atmıştım. Dışarısı çok kalabalıktı. Sanki bütün insanlar güneşin ortaya çıkmasını ve yağmurun durmasını bekliyormuş gibi.

Alışveriş merkezleri çok kalabalıktı. Bütün insanlar bir şeyler alabilmek için neredeyse birbirleri ile rekabet içerisine girecekti. Tüm bu düşüncelerimi bir tarafa bırakarak kendimi kalabalıktan uzaklaştırarak deniz kenarına atmıştım. İşte buydu.. Dalgaların, kayalıklara doğru hırçın bir şekilde vururken etrafa saçılarak yüzüme gelen tuzlu damlacıklar... Kısacık dahi olsa mutluluğumun yükselmesini sağlıyordu.

Burada ki günlük örnekleri sonrası son bir adet günlük örnekleri yazalım ve konumuzu sonlandıralım.

27.08.2013 tarihli bir günlük örnekleri;

Günlük defterimizin kenarını kalpler, yıldızlar ile süsleyebileceğimiz, günlük örnekleri arasında en önemli olabilecek, hayallerinin en uç noktasında ki kişiyle tanıştığı anı anlatan günlük örnekleri yazalım. Ardından günlük örnekleri isimli yazımızı sonlandıralım.

Bugün içimde oluşan patlamalarla birlikteydim. Gündüz vakitlerinde yapılan sıkıcı otobüs yolculuklarından birini yapacaktım. Otobüs içerisinde yerimde duramıyordum adeta. Biran önce gitmek istediğim yere varmak istiyordum. Hayatım boyunca tanıdığım en mükemmel insani ilk defa görecek, onun yüzünde tebessüm oluşturmaya çalışacaktım.

Otobüsten indiğim zaman onu karşımda görünce duraksamıştım. Henüz birbirimize yaklaşmadan birbirimizin yüzüne bakarak tebessüm etmeye başlamıştık. Birlikte deniz kenarında oturup sohbet edebileceğimiz bir çay bahçesi, bir kafe arayışı içerisine girmiştik. O tatlı kadın giydiği topuklu ayakkabılar ile yerde ki kaldırım taşlarına takılarak düşme tehlikesi atlatarak elimi kısa süreliğine tutmak zorunda kalıyordu. Açıkçası bu durum hoşuma gitmeye başlamıştı.

Gün batımına doğru bir kafe gibi bir yere giderek, oturup çay içerken sohbet ediyorduk. O an onun güzelliğinin etkisiyle her şey mükemmeldi.  Hava hafif serindi ve deniz hafif dalgalı. O gün akşam saatlerine doğru uzun zamandır görmeden konuştuğum o kadına sarılmıştım. Kollarında olmak bir annenin kollarında verdiği huzurun tıpa tıp aynısını veriyordu. O akşam hayatım boyunca yaşadığım en güzel günlerin en başında geleniydi.

Günlük örnekleri hakkında yazımız yani en güzel günlük örnekleri içerisinde vermiş olduğumuz günlük örnekleri bu kadardır. Sizlerde aşağıda bulunan yorum alanından yaşamış olduğunuz olayları, günlük örnekleri formatında yazarak, yaşamış olduğunuz olayları diğer insanlarında okuyarak keyifli vakit geçirirken günlük örneklerini inceleyip konuyu öğrenmesini sağlayabilirsiniz.

Afyon kızı

günluk tutmak nedır ya abicim çin işkencesi gibi mübarek

Yanıtla

aaaaaaaaaaa

hep yağmur ve kardan bahsedilmiş o yüzden yinede teşekkürler ama hep yağmur,kar olmaz yani..

Yanıtla

su asmınn

bı ınsana asık olursun ama o senı ılk gordunde derkı senı sevvıorum der ona cıkma teklıfı eder sonra dılıyle kızı kendıne asık eder?konusurlar cıkarlar elele tutusurlar kız onun gozune bakar hayel kurar ve anlar kı ona asık olmus bı gun gecer gıder sonra oglan gelır kıza derkı ben baskasıyla konusuyodum yakında nısanım var der ve o kız o anda dunyası durmusu yıkılmıs donmuyomus oyle sıkıntı uzuntu cekmıskı napacanı bılmıyomus hep ıcıne atarmıs bı gun her zamankı gıbı aklına elmıs oglan geldıkce dusundukce delırıyomussızce ınsanlıkmı?

Yanıtla

Metod

Tşk

Yanıtla

Batuhan.

Ya iyi güzel de o anı anlatıyor. Ben Biraz geçmişe gidip olan şeyleri anlatmak istiyorum ki bunun örnekleri yok burda. Şimdi adı üstünde günlük diceniz de yaşanan şeyleri yazıp sonra günlüğe dönerim. Onun örneklerini nerden bulabilirim bi yardımcı olur musunuz ?

Yanıtla

elif seda

güzel olmuş ............

Yanıtla

sanane

hayvan gibi şii yapıyonuz yavv

Yanıtla

Selma

Günlük örnekleri gayet güzel anlatılmış. Teşekkür ederim.

Yanıtla

derya

günlük nedir , günlük nasıl tutulur çok güzel anlatınız bunu yazana çok teşekür ederim :)

Yanıtla

o

günlük örnekleri çok iyi

Yanıtla

GAMZE yüksel

bu ödevimi çok yardımıcı oludu valla çok güzel

Yanıtla

merve

örnekler güzel gerçekten tşkrlerr

Yanıtla

Megazeka

bunu günlük olarak yazarsam hoca kesin anlar başka bir yerden Olduğunu bir de tam olarak günlüğe benzemiyor tam olarak bir betimlemeye benziyor (ben öyle düşünüyorum)

Yanıtla

Ahmet

Yok canım günlük örneği bunlar olmasaydı hoca 100 vermezdi -_-

Yanıtla

Cxcx

Iyı ıdare eder

Yanıtla

RÜVEYDA BOLAT

günlük örnekleri çokta güzel değil ama biraz iyi

Yanıtla

Anonim

cok iyi

Yanıtla

dilara

çok iyi gerçekten

Yanıtla

cimcime

Vay beee.....

Yanıtla

Anonim

bencede vvaybeee

Yanıtla

papaya

çok saolllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll

Yanıtla

Anonim

tamam anladık ama günlük nasıl yazılır bu örnekler çok kısa bizim hoca uzun istiyor ayrıntılı istiyor bunların ayrıntısı yok ki hoca dediğim için bayat bir espiri yapcaksınız ama neyse

Yanıtla

hsn1905

ya ben bunun yazılış şwklini arıyorum mesela a4 kagıdına nasıl yazılmalıdr

Yanıtla

iiiinnnccciii

fena değil

Yanıtla

Anonim

Günlük ōrneği bulamadım ama olsun beyendim

Yanıtla

Anonim

çokkkk teşekkkürler

Yanıtla

zeyno

Biz de günlük yazmayı biliyoruz bari ingilizce yazsaydınız bir işimize yarar

Yanıtla

sevda can

Havalanma cadi biz de bilyoz bilmeyenler var hem kor yukarda ingilizce debar akilsiz gunlugu yazdiginda safece telebizyon izledin herhal2yasimdamisi. Artisleniyon neyse nuyukluk bemde kalsin semde aramaz

Yanıtla

Anonim

biz bilmiyoruz

Yanıtla

Meryem

Daha değişik ve güzel günlük örnekleri olursa sevinirim ;)

Yanıtla

Anonim

benim günlük örnegim var

Yanıtla

ı kere casllad

Çvbnh

Yanıtla

TAYFA

SALAKMISIN KIZIM SEN

Yanıtla

Anonim

malmısın olum sen

Yanıtla

fatma ünal

aslında tam bilmiyorum hayattan sıkılmış azimi hedefi olmayan ama hep mutlu şevinç sacan bir karakter

Yanıtla

fatma tül

günlük örnekleri lazım 30 tane lütfen yardımcı olurmusunuz yıllık ödevim

Yanıtla

fatma ünal

30 gün icin günluk yazmam lazım yıllık ödevim yardımcı olurmusunuz lufen lise ögrencisiyim.

Yanıtla

fatma tül

lutfen yardım edin yaaa :( :(

Yanıtla

Selma

Bence kendin yazmalısın kimse 30 tane senin için yazmaz. Bir sürü örnek vermişler onlardan yararlanıp kendin günlük yazabilirsin. Bende ödevimi yapıyorum şuan buraya bakarak.

Yanıtla

Şule Ekinci

Nasıl bir şey yazmayı planlıyorsunuz?

Yanıtla

ezgi

sanane

Yanıtla

fatma ünal

hayattan sıkılmış ama hep sevinç sacan , hedefi azmi olmayan bir karakter

Yanıtla

fatma ünal

ya sıradan normal hayat biraz hayattan sıkılmış hedefi azimi olmayan bir karakter

Yanıtla

naz burca

öğretmenin verdiği günlük işini sizin sayenizde yarıladım sadece kalan günler var

Yanıtla

ceren

Canım sen ne saçmaladın cevap verir misin

Yanıtla

ceren

Bana çok yardımcı oldu teşekkürler günlük bir insanın yaşantısı anlatan bi Defterdar mesela bana öğretmenim sınıf birincisi olduğum için günlük hediye etti

Yanıtla

adim zehra

benim hic sevgilim olmadi seni seviyorum. keske size yaziyorum ama benim param olmadigi icin benim param olmadigi icin seni seviyorum benim sevgilim olmadigi icin sizinle tanismak istiyorum ama benim param olmadigi icin. keske benim param olmadigi icin ama benim param olmadigi icin onlara yardim edemiyorum ama benim param olmadigi icin onlara benim param olmadigi icin onlara '

Yanıtla

sümeyye

sen ne saçmalamışsın

Yanıtla

buse

bence

,

günlük yazmak güzelde hayat hikayenizi sormadık

Yanıtla

adim zehra

ben. Zehra ben gunluk. gunluk. Yazmayi bilmiyorum ama bende gunluk yazmayi bilmiyorum ben sizeyazmayi isterdim ama keske benim yazdigim icin olmadigi icin. onunla olamadim ama benim param olmadigi icin ama benim. param olmadigi icin onlara yardim.

Yanıtla

berfin

5 i de ingilizce olsaydı daha iyiydi

Yanıtla

deniz derya

çook güzl ooooolmşşşşşşşşşş

Yanıtla

deniz derya

süüüüpppppeeeeeeeerrrrrrrrrrrrr oooooooooooooooooollllllllllllllllllllllllllllmmmmmmmmmmmmmmuuuşşşşşşşşşşşşşşş

Yanıtla

yalnız kız

Benim Sevgilim Yok Olmasına da gerek yok ben böyle mutluyum sanki.. :/

Yanıtla

Anonim

ne edek

Yanıtla

damla

kimse sana mutsuzsun dememiiiişşşşş

Yanıtla

Furkan

Yalnızlık Allaha mahsus.

Yanıtla

mehmet

teşekkürler

Yanıtla

bir lise öğrencisi

çok iyi

Yanıtla

Anonim

çok güzel ço beyendim

Yanıtla

cakal

Elinize saglik

Yanıtla

Anonim

Çok güzel olmuş

Yanıtla

Kamuran

Sevgilim öpücukler

Yanıtla

kamuran

Sevgilim birazdan mesajı alır .

Yanıtla

SAHRA

seni seviyorum aşkım...:D

Yanıtla

Anonim

Ali "oda seni seviyor

Yanıtla

Ceren

Sevgilim var

Yanıtla

Ceren

O benim küçuğum ama sevgilim var . Annem bilmiyor .

Yanıtla

1 melek

annenin bilmesi iyi olur .neden diye soracaksan , anneler melek gibidir.her şeyi er yada geç öğrenirler..

Yanıtla

Kamuran

Sevgilimin adı Ali

Yanıtla

ferdici muhammet

helal olsun admin süper emeğine sağlık :)

Yanıtla

ziyaretçi

ha ordan

Yanıtla

Adım Ceren

Yuuuhccgh,
.

Yanıtla

kedi

Cicivkidijehesklakqhgs

Yanıtla

guhggjvhjk,,,

garantili belge

Yanıtla

kayu demişki,,,

saçmaladığınızı biliyorsunuz heeeeeerrrrrraaaaaalllllldddddddeeeeee

Yanıtla

sen ve ben bir de çocuk

cnm çok teşekür edrim

Yanıtla

feyza

ne din ya sen

Yanıtla

derya gül

güzel

Yanıtla

sen ve ben

cnm çok teşekür edrim

Yanıtla

Anonim

ben de öle arkadaşım öle

Yanıtla

o ve ben (sen ve ben)

ben begendim çünkü canımın içine nasıl mektup yazacağımı öğrendim sizcede öle değil mi arkadaşlar yaaa ben çok mutluyum ya sizzz

Yanıtla

ben ve sen

çok teşekür edrim

Yanıtla

Ziyaretci2074563606

Tesekurler

Yanıtla

Ziyaretci381588525

Burdan bakicaginiza odevlerinizi yapin

Yanıtla

Ziyaretci22044635

anlatım tarzınıza bayıldımmmmm:D

Yanıtla

Anonim

hhhh

Yanıtla

Ziyaretci1236100126

Çok iyi Çok iyi Çok iyi Çok iyi Çok iyi Çok iyi Çok iyi Çok iyi Çok iyi Çok iyi Çok iyi Çok iyi Çok iyi Çok iyi Çok

Yanıtla

Ziyaretci1212421227

iyiyiyiyiyiyiyiyiy

Yanıtla

Ziyaretci1639318245

Teşekkürler qnq

Yanıtla

Ziyaretci1893016155

hos

Yanıtla

Ziyaretci340831691

iyi iyi....

Yanıtla

Ziyaretci57851274

Ödevimde bana yardımcı old

Yanıtla

Anonim

Zehra curukoglu

Yanıtla

beyza yıldırım

bok gibi hiç bişeyde yardımcı olmadı

Yanıtla

Ziyaretci133161873

Yazılımda bana yardımcı oldu süper tam10000000000..... Yıldız veriyorum

Yanıtla

Ziyaretci1557320087

ben böyle yorum görmedim siperdi vallaha bak

Yanıtla

Ziyaretci995900360

:) çok güzel

Yanıtla

Ziyaretci1153562023

öyle

Yanıtla

Ziyaretci2093667250

Çok güzel müthişbir

Yanıtla

Sarı kanarya

Çok güz bir site çok yardımcı oldunuz sağolun

Yanıtla

cimbomlu cincONŞŞŞŞ

GÜZEL BENDE GÜNLÜK TUTACAM AMA KAYBEDERİM. İDARE EDER ..HİHAHA

Yanıtla

cimbomlu cincon

güzel ama içimden o kadarını okumak gelmedi. harikaa halkulade. OKUYUN TAVSİYE EDERİM. =-)=)))

Yanıtla

ULŞ

ÖDEVİME YARDIMCI OLDU

Yanıtla

g996-e447

stardolldaki ismim ziyaret edin beni tmm mı çok güzel bi site şaşaşaşaşaşak

Yanıtla

Ziyaretci1259396453

nsl ziyaret edcez

Yanıtla

Ziyaretci1989085425

Hayır

Yanıtla

LAZIM DEĞİL

HACI BU ÇOK İYİ LA

Yanıtla

ahmet

Cok guzel anlatim

Yanıtla

çiçek

abi bu ne ya

Yanıtla

pok

naber

Yanıtla

selin

adam olun len ben sexy baby

Yanıtla

pok

bende sexy menn spidermann nihahahahah :D

Yanıtla

nur

biraz daha çalışmalısın

Yanıtla

isminiz

Fıkra olarak fıkra yok u tercih ettim

Yanıtla

çok iyi

çok çok iyi

Yanıtla

berkay

afferin güzel :)

Yanıtla

ismet

iyi iyi

Yanıtla

sibel

güzel günlük örnekleri

Yanıtla

yı

anladim

Yanıtla

ismini vermek istemeyen kişi

hiçbir şey anlamadım. anladıysam arap olayım walaaaaaaaa

Yanıtla

evsanur

çook teşşekürler çok güzel valla

Yanıtla

rumeysa

çok iyi çok faydalandım tşkkürler

Yanıtla

ikranur

Cook guzel anlatmis

Yanıtla

ikranur

Com guzel gunluk yazmak iyiki var

Yanıtla

ülkü

bence çok güzel olmuş işime yaradı da

Yanıtla

Nalan

Iyiydi gerçekten. Türkçe projem için yeterli.

Yanıtla

sevcan

güzel

Yanıtla

fatmagül

bencede güzel

Yanıtla

melis

çokkkkkkkkkkkk güzellllllllll anlatılmışşşşş hem de örnekli

Yanıtla

umut kerem kavalcı

lütfen bana 2 haftalık ingilizce gunlugu lazım odevim

Yanıtla

Ece

Senin adına salak Esma mi?? MAL

Yanıtla

aylin

güzel sayılmaz.
Aşkım

Yanıtla

evsanur

ne aşkımı hahvan

Yanıtla

Admin

Günlük örneklerini az bulanlar için fazladan günlük örnekleri eklenmiştir.

Yanıtla

arzu

bence bu çok iyi birşey olmuş bu sayede proje için kopya çekiyorum

Yanıtla

eda

lütfen daha fazla günlük yazında rahatça projemi yapayım

Yanıtla

eda

bu sayede projeme yardımcı oldu

Yanıtla

beyhan

lütfen daha fazla günlük yazınki ödevlerimi yapabileyim nolursun

Yanıtla

eda

bencede aynen sana katılıyorum yess

Yanıtla

sevcan

bencede demen yeterdi eda

Yanıtla

zehra

bence çok güzel olmuş elinize sağlık sanki yaşadığım seyleri yazmışsınız tşk

Yanıtla

atena

kusura bakma ama sözünde anlaşıldığı gibi sende ala şerkooo olmaz

Yanıtla

ORHAN KASAR

CANIM ben Çok beğendim NEDENİNİ sorarsan süper gibi CANIM :D
SÜPER ÖTESİ :D

Yanıtla

salak esma

allahalla beğenmemiş mala bak hele senin o ağzını öperim ha bide beğenmedim dio :D

Yanıtla

salak esma

bence sizin yaptığınız şey çok doğru çünkü bu günlükler çok süper gibi :D inanmadıysan bida söleyim canım süper gibi :D.asD.A.SD:sadAsD

Yanıtla

gamze

ben de beğenmedim...

Yanıtla

Damla

Ben o kadar da beğenmedim ya hoşuma gitmedi pek..

Yanıtla

irem

Bencil beğendim gayet güzel :-) :-) :-)

Yanıtla

dandir

furittii o zmn sende şiir yaz

Yanıtla

irem

Mal mısın düzgün yaz lannn şerkooo:-) :-) :-)

Yanıtla

furittiii

tükçe ögretmenim 1sayfa olmasılazım dedi ne yapcam

Yanıtla

meltem

çok saol bana yardımcı oldun

Yanıtla

Hakan

Sayeizde ödevmi yaptım tşk

Yanıtla

gülay

iyi yaa çok güzel yardımcı oldu

Yanıtla

semih

günlük yazmak çok iğrenç dr mustafa çamkorudan

Yanıtla

Anonim

k ayu demişki.

Yanıtla

Ziyaretci1989085425

Eminmisin hiç denedinmi mi =(

Yanıtla

Ziyaretci64957742

salaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaak geriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

Yanıtla

Ziyaretci1451837934

hayır bence çok hoş bir şey anılarını yazıyorsun

Yanıtla

günlük örnekleri Başlıkları

Günlük örnekleri ingilizce Günlük örnekleri ödev Günlük nasıl yazılır ve örnekleri Günlük örnekleri kısa Günlük nedir ve örnekleri Günlük örnekleri Günlük nasıl yazılır? Günlük özellikleri