Mit ajanı nasıl olunur?

Mit ajanı nasıl olunur?

Mit ajanları çoğu kişilerce karıştırılıyor olsa dahi aslında iki tip mit ajanı bulunmaktadır. Bunlardan birincisi haber alma gibi görevleri yerine getiren mit ajanlarıdır. Lakin bu Mit'in kadrolu personeli olarak denilse dahi değildir. Ötekisi ise Mit'e bağlı personeldir. Yani Mit'e bağlı personel olan kişiler devlet memurları ile aynı kategoride tutulur. Bu tip ajanlar ise yönlendirme görevini yapmaktadır. Bir nevi masa başında çalışarak göreve uygun görülen kişileri yönlendirirler.

Mit ajanı olabilmek için sahip olmanız gereken özellikler;

Toplum arasında izlenilen filmlerden kaynaklı olarak, mit ajanı olabilmek için sıradışı yeteneklere sahip olunması gerekir şeklinde bir intiba bulunmakta. Oysaki bu yanlıştır. Bu tip olaylar filmlerde gerçekleşmektedir. Mit ajanı olabilmek için sıradışı bir yeteneğe sahip olmanıza gerek yoktur.
Mit ajanı olabilmek için;

  • En az bir yabancı dil bilmeniz gerekmektedir.
  • Üniversite mezunu olmanız gerekmektedir.
  • Yaşamınıza engel olabilicek herhangi bir sağlık probleminizin olmaması gerekir.

Bunların haricinde mit ajanı olabilmek için herhangi bir cinsiyet tercihi bulunmamaktadır. Bay veya bayan ayrımı olmadığı için yukarıdaki kriterleri sağlayan tüm herkes başvuruda bulunabilir.

Mit ajanları eğitimlerini nasıl alır?

Mit ajanları için herhangi bir eğitim verilmemektedir. Mit ajanlarının amacı gerekli haberi elde etmesidir. Bunların haricinde silah kullanım eğitimi alınmaktadır. Lakin bu silah eğitimi sadece kendilerini koruyabilmeleri açısından alınan bir eğitimdir. Tüm mesleklerde olduğu gibi mit ajanlığı içinde bir eğitim vardır. Lakin bu eğitimler diğer meslek gruplarında olduğu gibi sıradan bir eğitim. Filmlerde olan eğitimlerle kıyaslanamaz. Onlar sadece hayal ürünüdür.

Mit mensuplarının özel hayatlarında nelere dikkat etmeleri gerekmektedir?

Mit ajanı olan kişiler adından da anlaşılacağı gibi mesleğini gizli tutmak zorundadır. Sahip oldukları kimlikleri ifşa olmuş olsa dahi, gün içerisinde görevde ne yaptıklarını, neler yapacaklarını kimse ile paylaşamazlar. Bunların dışında herhangi bir kısıtlamaları yoktur. Kendi ailelerini kurabilir kendi ailesi ile birlikte yaşayabilir. Filmlerde olduğu gibi tek tabanca yaşama şartı aranmaz. :)

Mit üzerinde çeşitli kariyer fırsatları bulunmaktadır. Mühendis, teknik analizci, bilgisayar programcısı, tercüman, mali işler uzmanı gibi çeşitli meslek gruplarına da kariyer fırsatları tanınmaktadır. Mit bünyesinde çalışmak istiyorsanız, eleman alımları hakkında daha kapsamlı bilgi için web sitesini ziyaret etmelisiniz. Web sitesi üzerinde yayınlanan duyurular dahilinde personel alımı yapılmaktadır. Aynı zamanda basın üzerinden de takip edebilirsiniz. Detaylı inceleme yapabilmek için buraya tıklayabilirsiniz.

azra

arkadaşlar hani yukarıda diyoya HER HANGİ BİR SAĞLIK PROBLEMİNİZİN OLMAMASI LAZIM diye gözlük kullansak bu sayılırmı lütfen cevaplayın!!!!!

Yanıtla

özel harekatcı

ben küçüm ama büyüyünce olcam inşalah

Yanıtla

tr61

arkadaşlar bizim bir sorunumuz var kardeşim ve arkadaşları mustafa diye bi adamla tanıştılar, adam onlara düşünerek ne yapacaklarını anlatıyor neyle karşılacaklarını anlatıyor ve adam onlara benim mesleğimi öğrenirseniz sizde burda olmazsınız bende burda olmam diyor adam masonlukla ilgili bişeyler anlatıyor videolar izletiyor, kardeşimin arkadaşlarına seni horona alıcam diyor ve onlara 33.rutbeye kadar sınır olduğunu diyor bu adam gibi türkiyede 7 tane varmış biz mit ajanı olduğunu düşünüyoruz çünkü polis yanına geldiğinde yanında silahı olduğu halde hiçbir polis buna elini oynatamıyor, ütfen bilgi verin

Yanıtla

anonim adam

Abi yabancı dil diyoda hiç bilmiyosa kürtçe olurmu la

Yanıtla

azradeniz

peki hangi üniversite de okudugu cok onemlı mı veya hangı bolum için üniversite ye gidilebilir

Yanıtla

ejderha

lan siz mitmi olucanız aglayın len aglayın hayel peresler sizi yürek varmı yürek hic birinizde yok hepiniz hayel peressiniz bak şimdi ben mit olucaaam olucam hehehehehhe

Yanıtla

zynzm

bende arapça ingilizce afgan alman dili biliyorum

Yanıtla

fufu

Bende cok dil biliyorum....almiyorlar..almazlar..yalan...cok ugrashtim....tinlamazlar..bizim gibi binlerce.....sadece luzumsuz afişlenmektir bu......

Yanıtla

FAIQ AZERBAYCAN

BEN AZERICE RUSCA ENGILISCE ERMENIYCE BILIYORUM

Yanıtla

elif

Ben daha küçüğüm ama hayalim mit ajanı olmak. :)

Yanıtla

ajan k

mit ajani olarak soyluyorum en onemlisi yabanci dil

Yanıtla

Dj.Dalgasız.Sahil

he he bende mit genel başkanı seni görevden atıyorum :D

Yanıtla

Anonim

Mit ajani kendini ifsa etmez salak kural 2 asla kim oldugun bilinmesin

Yanıtla

FAIQ AZERBAYCAN

BEN AZERICE RUSCA ENGILISCE ERMENIYCE BILIYORUM

Yanıtla

mit ajanı Başlıkları

Mit ajanı olabilmek için ne yapmam lazım? Mit ajanı Mit ajanlığı şartları Mit