Sürekli alkol içmek göbek yapar mı?

Alkol içen kişilerin çoğunluğu bira göbeği oluşmasından korkar. Bira yada diğer alkoller gerçekten göbek yani kilo aldırır mı? Merak ettiklerimizi hep beraber öğrenelim.

Sürekli alkol içmek göbek yapar mı?

Sürekli alkol içmek göbek yapar mı?

Halk arasında genellikle biranın göbek yaptığı bilinir ve bu anlatımdan "bira göbeği" şeklinde bir tabir oluşur. Bu yüzden dolayı insanlar genellikle birayı sevseler dahi bira içme konusunda tereddüt yaşarlar. Aslında bütün alkollü içecekler göbek yapmaktadır.

Bir alkollü içeceği, dozajında tükettiğiniz takdirde bira içseniz yada votka, viski yada vb. gibi alkollerin hiç biri göbek yapmaz.  Ayrıca viski, votka, rakı gibi alkolü fazla olan içecekler kısa süre içerisinde bağımlılık, zevk ve rahatlatıcı bir etki uyandırmaktadır. Bu yüzden dolayı bu tip içkilerin en fazla yarım litresi bir kişiyi tatmin etmeye yetmektedir.Fakat bira bu şekilde değildir.

Biranın bir kişiyi tatmin edebilmesi için nereden baksanız altı litreye yakın içmesi gerekir.Asıl sorunda burada başlamaktadır. Kişiler biradan bir şey anlayamadıkları için sürekli içmeye devam ederler ve belli bir süre sonra bira göbeği oluşmaya başlar.Ayrıca çok fazla kola, meyve suyu hatta ve hatta suyun bile fazla tüketilmesi göbeğe yol açmaktadır. Bu yüzden dolayı sıvı tüketimlerinin seviye bir şekilde yapılması sonucunda göbek yapmaktan uzak kalabilirsiniz.

Seytan

Votga kilo yapiyor yaf cok iciyorum ben nasil engelleye bilirim

Yanıtla

Sevgi

Alkolün unutturmak, çevreyi önemsizleştirmek gibi artılarını çıkartırsak öz güveni olmayan insanlara özgüven aşılamasını sağladığını öne sürecek olursak iyi diyebiliriz ama yinede alkol tüketimi kesinlikle zararlıdır ve uzak kalmak gerekir.

Yanıtla

Bira göbeği Başlıkları

Alkollü içecek Bira göbeği Bira göbeği nasıl oluşur? Bira göbek yapar mı? Ne kadar içki içmeli Bira göbeği nasıl oluşur?