Yaş nasıl büyütülür?

Yaş nasıl büyütülür?

Yaş nasıl büyütülür?

Bazı durumlarda insanlar yaşını büyütme gereksinimi içerisine girebilirler. Kimi evlenebilmek için yaş büyütmek isterken, kimi iş hayatı için yada yurtdışına çıkabilmek için yaş büyütme gereksinimi içerisinde bulunabilir. Yaş büyütme işlemi için bir kaç adet şart bulunmaktadır. Bu şartların yerine getirilmesi sonucunda, yaş büyütme işlemi kolay bir şekilde sağlanabilmektedir.

Aranılan en temel şartlardan birisi, büyütmeyi planladığınız yaşınızın çok büyük olmaması. Yani siz 20 yaşındaysanız ve görünüş itibari ile bu yaşınızı gösteriyorsanız; yaşınızı, görünüşünüze göre seçebilirsiniz. Yani çok büyük bir yaş seçerek, küçük görünmeniz mümkün değildir. O yüzden bu şartlardan birisi orantılı bir yaş seçmenizdir.

Büyütmeyi planladığınız yaşta, kan bağınızın olduğu bir aile bireyinin olmaması gerekmektedir.

Daha önceden bu uygulama ile yaşınızı büyütmemiş olmanız gerekmektedir. Eğer yaşınız 18'den küçük ise, açacağınız davayı bir aile bireyiniz (anne, baba) ile açmanız gerekmektedir. Açmış olduğunuz daha nüfusunuzun kayıtlı bulunduğu bölgede Asliye Hukuk Mahkemesi bakmaktadır.

Bu tip işlemlerde kesin sonuç elde edebilmek için bir avukata başvurmakta her zaman fayda vardır.

Volkan

Ben1999 luyum ehliyet için 98 yaptırmak istiyorum yardımcı olurmusnuz ??

Yanıtla

Seda

Merhaba ben 2000 dogumluyum ve evlenecegim icin 1998 veya1997li olmak istiyorum dis gorunusdende oyle gozukuyorum zaten.ve annemle babam bowanmiwlar bunun icin babamin izni olmasi gerekli mi?

Yanıtla

GonuldenYazar

Reşit olmadığınız için gerekli.

Yanıtla

Kadirgüler

Ben 2000 dogumluyum hastanede dogdum 1 yas kolayca büyütebilirmiyim

Yanıtla

GonuldenYazar

Gerekli şartları sağlıyorsanız büyütebilirsiniz.

Yanıtla

ZEKİ YILDIZ

1999 luyım askere erken gitmm için yaşımı büyütmek istiyorum ama 1999 göstermiyorum daha olgun gösteriyorum ne yapa bilirim yardımcı olurmusunuz

Yanıtla

Ibrahim

Yaşımızı büyütürsek ne kadar zamanimizi alir

Yanıtla

Hasan aks

Mrb 96 lıyım ehliyetimi büyütüp aileme bakmam gerekiyor hem ehliyet için hemde askerliği bedelli yapabilmem için en az 24 25 yaşına büyütmem lazım yaşımda büyük gösteriyor yardımcı olabilirseniz foto falan da atabilirim yada numara verirseniz detaylı konuşalım

Yanıtla

GonuldenYazar

Yaşınızı büyültebilirsiniz ancak bildiğim kadarıyla şuan bedelli askerlik söz konusu değil. Bir avukat ile görüşerek bu konuda daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Yanıtla

Hasan aks

Detaylı bilgi alabilirmiyim

Yanıtla

Oktay

Merhabalar ben 2000 dogumluyum 1998 dogumlu olmak istiyorum böyle bir imkanım var mı sizce ? Hastanede felan dogum kagıdım var gerçektende 2000 liyim zaten ama ben bunu 1 yada 2 yaş büyültmek istiyorum yurt dısına v.s aile imzası olmadan cıkabilmek ve ehliyet alabilmek için durumumuz var anne baba ayrı eğer mümkün bişeyse anne baba sorun değil 2 sinide ikna edebilrim yeter ki olur deyin :)

Yanıtla

GonuldenYazar

Elbette yaşınızı büyültebilirsiniz.

Yanıtla

Fatih

Yaşımı büyütmek istiyorum kimlikte 1981 asıl yaşım 1980 nasıl yapabilirim

Yanıtla

Efsane

Meraba ben 2000liyim hastanede doğdum orda da kayıtlar 2000 tarihinde ama ben ehliyet almak için 1999 yapmak istiyorum mümkün mü ?

Yanıtla

GonuldenYazar

Merhaba, Evet yaş büyültme ihtimaliniz olabilir. Ancak sırf ehliyet için yaş büyültmenizi tavsiye etmem.

Yanıtla

efsane

Mümkün dime hastanede falanda heryerde 2000 gerçek yaşımda 2000 zaten fiziksel olarak cok buyuk gözüküyorum

Yanıtla

Kadirgüler

Kardesim aynı durum bendede var naptın buyultebildin mi sen

Yanıtla

GonuldenYazar

Evet mümkün.

Yanıtla

Melissa

Merhaba 2000 liyim annem babam ayrı ve kardesımle annemle bırlıkte yasıyorum annem bacagından amelıyatlı ve bu persembe bırdaha amelıyat olucak bu ucuncu amelıyatı ve bacagından dolayı annem calısamıyor bende okumuyorum ve hiçbir yerde benı yasımdan dolayı kabul etmıyor sigortalı bi iş bularak hayatımızı düzene sokmak ıstıyorum yaşımı 19 yapmak istiyorum bu annemle bırlıkte gıdıp yapabılırmıyım yada ne yapmam gerekıyor yardımcı olursanız sevınırım

Yanıtla

GonuldenYazar

Merhaba @Melissa,Bildiğim kadarıyla; 14 yaşını doldurmuş kişiler fabrika ve atölyelerde sigortalı olarak çalışabiliyorlar. Bu sebeple sigortalı bir işe girebilirsiniz. Lakin avukat aracılığı ile yaş büyültme konusunda kendi bilgileriniz ile daha net bilgi edinebilirsiniz. Ayrıca anneniz için işsizlik maaşı talebinde bulunabilirsiniz.

Yanıtla

iskender

Yaşım 16 normal de babam ablama bni 1 RER yaş küçük yazdırmis bnde duzeltme istiyorum namaz gerek

Yanıtla

GonuldenYazar

@iskender Eğer doğum belgeniz mevcut ise, doğum belgesi ile yaşınızı büyültebilirsiniz.

Yanıtla

hilal

Bence sen kendi başını yakmışsın ailesiz kalmışsın sevgilini boşver sene . Onların hakkına girmemeliydin ve akrabaların sana yardım edemez hiçbir şekilde bu konularda sadece aile devreye girer ve bence evine geri dön ...

Yanıtla

ömer

Yasim 16 ehliyet almak icin 18 yapmak istiyorum mümkünmü ?

Yanıtla

Banu

Ben evlenmek istiyorum 15 yaşındayım sevgilim oldugunu babama söleyince kızdı baya sonra sevgilimle buluştuğumuzda gördü şimdi evlatlıktan red etti annmle görüşmemde yasak babam izin vermiyo yaşımı büyeltmek için akrabamın biriyle gitsem büyütrlermi

Yanıtla

Numan

2000 doğumluyum ama bi nedenden dolayi 1998 yilina buyutmem lazim yasimi ne yapabilirim ve nasil

Yanıtla

rümeysa

Ben 1998 doğumluyum ama kimlikte 1999 yazıyor ve bu yaza düğünün olacak kaçtım ailem benimle görüşmüyor ne yapmalıyım

Yanıtla

elif

Ben 15 yasndaym yasimi 18 ypmk istiyorum gösteriyorumda ama annem yeni öldü babamda nerelerde bilmiyorum 3 kardesiz en buyukleri benim kardeşlerime bakabilmem icin evlenmem lazım yasım tutmadı içnde olmuyor ne yapabilirm

Yanıtla

Şule Ekinci

Babanız sağ olduğu için yaş büyültme isteğiniz için babanızı isteyebilirler. Ancak babanızın nerede olduğunuzu bilmediğini vurgulayarak yakın akrabalarınızdan; anneanne, babaanne, dede, amca vb gibi yakın akrabaların yardımı ile yaş büyültmek için işlem yapabilme imkanınız bulunuyor.
Ancak şunu dile getirmek isterim ki; Yaşadığın zorluklar karşısında gidip hiç istemediğin biriyle ya da seviyorum dediğiniz birisi ile evlenerek hayatının yanlışını yapmak yerine bakım evlerine sığınabilirsin. Orada bir şekilde hayatına yön verirken okulunu okuyarak kendi çaban ile bir şeyler elde edebilirsin.

Yanıtla

elif

Evet haklısınzöle yapacağım

Yanıtla

Vedat aydın

Merhaba ben kimlikte 16 yaşındayım ama bi nedenden dolayı yaşımı 18 yapmam gerekiyor acaba nerelere başvurmam gerekiyor

Yanıtla

derviş

Ben 1997 doğumluyum ama kimlikte 99 luyum bunu nasıl düzeltebilirim

Yanıtla

eloo

Ben 16 yasındayım fakat yaşımı 19 yapmak istiyorum gösteriyorumda zaten 19 fakat ailemsiz bunu yapabilirmiyim

Yanıtla

halil güneş

ben 18 yaşındayım yaşımı biyütmek istiyorum dava açtığım zaman davaya annem babamın gelmeleri zorunlumudur .

Yanıtla

Şule Ekinci

Hayır. Reşit olduğunuz için kendiniz dava açabilirsiniz.

Yanıtla

ipek sibel

Bn reşit deilim evlenmek ustiyorum yasimi da buyultmek ve annem babam da yok

Yanıtla

Şule Ekinci

Tam emin değilim ancak, evlilik için yaş büyültmenize gerek yoktur. Anne babanın onayı doğrultusunda evlilik gerçekleşebilmekte. Eğer anne baba hayatta değil ise, anneanne, babaanne gibi yakınların onayları gerekiyor olabilir. Dediğim gibi bu konuda tam emin değilim ancak belediyeye giderek en doğru bilgiyi oradan edinebilirsiniz.

Yanıtla

resul

ben yasımı bı qac ay gerı almaq ıstıyorum ne yapmalıyım

Yanıtla

kubra..

Ben 16 yasindayim yasimi 18 yapmak istiyorum calismak icin babm degilde annem yanimda olsa kimlik yasimi duzeltebilirmiyim.

Yanıtla

Şule Ekinci

İyi bir avukat ile yapılması mümkün olabilir. Avukat ücreti zorlayıcı gelir ise barodan avukat edinebilirsiniz. Net bir sonuç söylemek yanlış olur ancak yaş büyültmek için anlamlı bir ifade verme sonucu yaş büyültme şansınız fazla olabilir. Yaş küçültmek genelde çok zor olsa yaş büyültme için çok fazla neden aramıyorlar. Yani yaşınızı büyültme olasılığınız fazladır. Tabi ki olmama olasılığı da vardır. 2 önemli şart aranır. 1. si reşit değilseniz anneniz ya da babanızın onayı. 2.si ise yaş büyültmek için gerekli neden.

Yanıtla

elif

Bn 16 yaşındaym ablam 19 bn yaşimı 18 yapmak istiyorum ama dava acacak ne annem var ne de babam ablam dava acsa ne olur

Yanıtla

Şule Ekinci

Ablanız reşit olduğu için size velilik yaparak dava açabilir.

Yanıtla

zambak

bence çok ama çok saçma çüğnlkü yaşı nasıl büyütrecekler.???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????bu yüzden saçma diyorum

Yanıtla

Ahmet

Geçerli bir neden sununca yaş küçültme ya da büyültme yapıyorlar. Tabi cavdarr.55 arkadaşın sunduğu gibi olabilmesi mümkün olmayan bir sebep için yapılmaz. Tabi ki belli şartları taşıyor ise yapılır. Yaş büyültme ya da küçültme işlemi için bir avukata danışın iyi bir avukat ve geçerli bir sebep ile amacınıza kolayca ulaşabilirsiniz.

Yanıtla

cavdarr.55

98 dogumluyum acil motor ehliyeti almam lazim bu yuzden yasimi 1 yas buyutmek istiyorum ban yardimci olursaniz cok sevinirim

Yanıtla

tugce gul

Yasim kucuk 18 yasinda nasil olurum kimlikte 2 yas kucugum

Yanıtla

gökçe

Benim yaşım kimlikte küçük buyutmem lazım evlenmek için nasıl halletmeliyim ??

Yanıtla

korsan

Ben 16 08 1998 dogumluyum yasimi bir yas buyultmek istiyorum nasil olabilie acaba

Yanıtla

yaş büyütme Başlıkları

Yaş büyütme Kimler yaşını büyütebilir? Yaş büyütmenin şartları