Adım adım güzel gözlere doğru

Adım adım güzel gözlere doğru

Bu yazıyı okumadan önce bir önceki yazmış olduğumuz; Göz makyajının incelikleri isimli yazıyı okuduktan sonra, bu yazıyı okumanız sizin açısından çok etkili olacaktır.

Artık nereden başlayacağınızı bir önceki yazımızdan bildiğinize göre ve temek teknikleri anladığınıza göre farklı bakışlar yakalabilmek için değişik göz makyaj metodları deneyebilirsiniz.

Eğer resimleri büyük bir şekilde görüntülemek isterseniz, resimlerin üzerine tıklayarak; resimlerin altında bulunan açıklamayı uyguladıktan sonra, sonraki resim, önceki resim seçeneği ile bir önceki aşamaya ve bir sonraki aşamaya kolay bir şekilde geçebilirsiniz.

Göz makyajı - 1 İlk etapta göz makyajının kalıcılığı için ve güzel görünebilmesi için fondöten yardımı ile göz kapaklarını güzel bir şekilde abartıya kaçmadan renklendirin.
Göz makyajı Göz kapaklarında kusursuz bir görüntü oluşturabilmek için, resimde olduğu gibi; şeffaf bir yüz pudrasını fırça ile göz kapaklarınıza sürünüz.
Göz makyajı - 3 Makyaj yaparken gözünüzün altında bulunan gölgelenmeler sizi rahatsız ediyorsa, gözünüzün alt bölgesinde oluşan gölgelenmeleri kapatmak için, fırçanızı şeffaf bir pudraya batırarak gözlerinin altına nazik bir şekilde sürün. Unutmayın bu işlemi yaparken yumuşak bir fırça tercih etmeniz gerekmektedir.
Göz makyajı - 4 Gözlerinde doğal bir fildişi gölgesi mi bırakmak istiyorsunuz? O zaman elinize hemen bir sünger aplikatör alın ve resimde olduğu gibi sünger aplikatör ile göz kapaklarınıza sürün. Dengeyi sağlayabilmek için fırçayı sağdan yukarıya olacak şekilde uygulayın.
Göz makyajı - 5 Kimi zaman gözlerde oluşan oyuk çizgiler insanın canını sıkmaktadır. Böyle durumlarda gözlerinizde ki oluşan oyuk çizgilere bir sünger aplikatör ile kahverengi göz farı sürerek güzel görüntü elde edilebilir. Ardından yumuşak bir dokuya sahip pudra ile farın üzerine uygulayın.
Göz makyajı - 6 Az önce sürdüğünüz kahverengi göz farının yoğunluğunu azaltmak için resimde olduğu gibi sert gölgelerin üzerinde bir fırça kullanın.
Göz makyajı - 7 Tam anlamıyla harmanlanmış bir görüntü mü elde etmek istiyorsunuz? O zaman bir sünger aplikatör yardımıyla kahrengi farın uç kısımlarına fildişi far sürerek makyajınızı daha etkili bir hale sokun.
Göz makyajı - 8 Bütün gölgelenme işlemlerini bitirdiğimize göre artık gözümüzün altındaki pudrayı temizleyebiliriz.
Göz makyajı - 9 Gözlerinizle aşağıya doğru bakarak bir önceki yazımızda öğrendiğimiz teknikler yardımıyla elimizi titretmeden göz kapağınıza, göz kalemini sürün.
Göz makyajı - 10 Yaptığınız makyajın eğer hala yeterli olduğunu düşünmüyorsanız ve belirginlik kazandırmak istiyorsanız; bir kulak temizleme çubuğu ile gözünüzün alt bölgesine hafif bir şekilde kahverengi far sürün.
Göz makyajı - 11 Bu aşamada maskara kullanmamız gerekiyor. Maskara kullanmadan önce ilk etapta kirpik kıvırma makinesinden yardım alarak kirpiklerinizi kıvırın. Bu işlemi uygulamanız göz bölgesinin açılmasını sağlar ve bakışlarınızın daha etkili olmasında yardımcı olur.
Göz makyajı - 12 Kirpiklerinizin üst kısmına ilk etapta maskara uygulamanız gerekmektedir. Maskarayı uygularken, maskaranın uç kısmıyla kirpiklerinizin altını belirginleştirin.
Göz makyajı - 13 Artık son dokunuşları yapabiliriz. Bir kalem yardımıyla kaşlarımıza şekil verelim ve gerekli noktalara belirginlik kazandıralım.
Göz makyajı - 14 Kalemin bıraktığı kötü izleri yok etmek için bir kulak temizleme çubuğu ile kaşımıza uygulayalım.

Bütün işlemler tamamlanmıştır. Artık güzel ve çekici bir gözlere sahipsiniz. Bütün insanların gözleri sizin üzerinizde olucak. Ayrıca aşağıda bulunan yorum kısmından özel isteklerinizi belirterek, özel isteklerinizi sizler için hazırlamamızı sağlayabilirsiniz.

5 6
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ