Ağız kokusu için çözümler

Ağız kokusu için çözümler

Ağız kokusu için çözümler

Ağız kokusu, hemen hemen tüm herkesin yaşamış olduğu ve yaşamaya devam ettiği sorunlardan biridir. Genelde insanlar sabah kahvaltı yapmadan işe gittikleri zaman ağızlarında kötü bir koku oluşur ve bu koku karşıdaki insanı oldukça rahatsız etmektedir. Bunların yanı sıra sürekli çay ve sigara tüketen bireylerde sık sık ağız kokusuna maruz kalmaktadır.

Tuza yada bir sirkeye batırılmış maydanoz yaprağını yiyerek ağız kokusunu geçirebilirsiniz. Bunların dışında rezene tohumu ve kahve çiğnemekte ağız kokusunu gidermede oldukça etkilidir. Bunların dışında aç iken yenilen bir elma kısa sürede ağız kokusunu yok etmeye yardımcı olur. Üstelik elma tüketimi bağırsakların daha düzenli bir şekilde çalışması açısından oldukça etkili bir besindir.

Eğer ağız kokusu için kısa süreli değilde uzun süreli bir çözüm arıyorsanız; günde 4 - 5 kez limonlu su ile ağzın çalkalanması sonucu kalıcı yöntem elde edebilirsiniz. Bu işlemin sıklıkla uygulanması gerekir.

Ağız kokusunun oluşma sebepleri; bakterilerin atıkları yani sülfürlü bileşikler ağız kokusuna yol açmaktadır. Ağzımızda bulunan bakterileri azaltmak için düzenli olarak dişlerin fırçalamasında fayda vardır. Dişlerinizi düzenli fırçalamanız sonucunda; ağzınızda oluşabilecek yeni bakterileri engellemiş olur ağız kokusunu en aza indirmiş olursunuz. Ağzınızın kuru kalabilmesi için gün içerisinde bol bol su tüketmenizde yarar vardır.

4.5 4
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ