Aloe Vera Nedir, Faydaları Nelerdir?

Aloe Vera Nedir, Faydaları Nelerdir?

Aloe Vera Nedir?

Gezegenimiz için altın değerinde olduğu söylenir genellikle. Aslında çok doğru bir konudur. Toprağın verimliliği sayesinde dilediğimiz güzelliğe ulaşabilmemiz için çok sayıda bitki bulunmakta. Bu bitkiler arasında ise Aloe vera yer almaktadır.
Bu bitki bir çeşit kaktüs bitkisi olup kurak iklimlerde yetişir. Aloe vera, birçok cilt sorunlarına iyi gelmekte olup, cilt ürünlerinde sıkça rastladığımız bir bitkidir. Aloe vera, jel, tablet, krem, sabun gibi çeşitli şekillerde karşımıza çıkabilmektedir.

Aloe Vera'nın Cilde Faydaları

  • Bu mucizevi bitkinin jel kısmı düzenli bir biçimde cilde uygulandığı zaman kırışıklıkların oluşmasını engeller. Aloe vera jelinde bulunan C ve E vitaminleri cildin elastikiyetinin korunmasını sağlar. Cilde nem veren aloe vera jeli, cildin sıkılaşmasını sağlayarak diri kalmasına yardımcı olur.
  • Cilde doğal bir nem veren bu bitkinin jeli, cildi dış etkenlere karşı korur.
  • Sivilce (akne) tedavisinde de etkili olarak kullanılmaktadır. Cildi iltihaplanmalardan arındırır.
  • Aynı zamanda bu bitki; güneş yanıklarına da oldukça etkilidir. Yanık ağrı ve acılarını rahatlatır.
  • Aloe vera iyi bir nemlendirici görevi görür. Cilt kremlerinde oldukça bahsi geçen bu bitkinin jelimsi özü direkt olarak da kullanılabilmektedir. Bitkinin yaprak kısmını ortadan kestiğimiz zaman bitkinin özü olan jel kısmı rahatlıkla görebiliriz.
Altın kadar değerli olan, Alove vera kullanılarak hazırlanmış birbirinden güzel ve etkili cilt maskelerini görmek için buraya tıklayınız.
5 5
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ