Aloe Vera Cilt Maskeleri

Aloe Vera Cilt Maskeleri

Aloe Vera nedir, faydaları nelerdir?

Aloe vera hakkında yazdığımız detaylı yazıda, aloe veranın ne olduğundan ve faydalarından söz etmiştir. Cilt maskelerini uygulamadan önce faydalarını ve ne olduğunu bilmekte fayda vardır. Alove vera hakkında yazdığımız bilgilendirici yazımıza ulaşmak için lütfen buraya tıklayın.

Aloe Vera Cilt Maskeleri

Yağlı Ciltler İçin Aloe Vera Maskesi

Aloe vera bitkisinden elde ettiğiniz yaprağı, bir miktar su içerisine koyarak kaynatın. Hemen ardından yaprak ezilir ve içine bal katılarak macun kıvamına gelene dek karıştırılır. Elde edilen macun yüze uygulanır. 20 - 30 dakika kadar beklemeye aldıktan sonra su ile durulanır. Yapacağınız bu maske akne ve siyah noktaların oluşumunu engelleyerek sizi koruma altına alır.

Kuru Ciltler İçin Aloe Vera Maskesi

Bu maske kuru ciltlerin nemlenmesini ve kırışıklıklara karşı korunmasını sağlar.
Aloe vera jeli ile 1 çay kaşığı badem yağı karıştırılır ve tüm yüze uygulanır. 45 dakika bekletilip iyice durulanır.

Cildin Rengini Açan Aloe Vera Maskesi

Aloe vera ve limon suyu birbirleri ile iyice karıştırılır. Ardından cildimize sürerek 25 dakika kadar bekletip cildinizi su ile durulayınız. Kullanmayı planladığınız malzemeyi eşit ağırlıklarla olacak şekilde belirleyin.

Aloe Vera İle Yüz Temizleme Maskesi

Bu yüz temizleme maskesinde, avokado meyvesinin iç kısmı oyularak komple çıkartılır. Bal, yulaf ve aloe vera ile lapa kıvamına gelene kadar iyice karıştırılır. Bu karışım tüm yüze, göz çevresi hariç olacak şekilde uygulanır ve 15 dakika civarı bekletildikten sonra su ile durulanır.
Bu karışım sayesinde cildiniz temizlenmenin yanı sıra beraber ferahlığa erişecektir.

Cilde Parlaklık Veren Aloe Vera Maskesi

1,5 tatlı kaşığı bal
2 çay kaşığı zerdeçal
1 tatlı kaşığı süt

1,5 çay kaşığı gül suyu

Tüm bu malzemeler macun kıvamına gelinceye kadar karıştırılır. Üzerine aloe vera jeli ilave edilir. İyice karıştırıldıktan sonra yüz ve boyuna uygulanır. 15 dk civarı beklettikten sonra su ile durulanır.

5 8
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ