Annelerin en iyi bildiği 10 şey

Annelerin en iyi bildiği 10 şey

Annelerin en iyi bildiği 10 şey

Kiminle görüşüp görüşmeyeceğimizi, kimden zarar gelip gelmeyeceğini nereden bilirler? Altıncı hisleri güçlü olan analarımız daima dost çevremizi kontrol altında tutmak isterler.

Annemiz "usta aşçı" dır!

Hangi şef-aşçı annemizin yemeklerinden lezzetli yemek pişirebilir? Henüz yeni evlenen erkekler sevgililerine: "Annem bunu daha lezzetli pişiriyor, belki tarifi annemden almalısın" Demesi felaket olabilir.

Annelerin "arama" sistemi gibi

10 saat arayıp bulamadığımız gömleği, çorabı anneler elleriyle koymuş gibi çabuk buluyor. "Nasıl buldun?" Sorusu anlamsızdır, onlar bu işte marifetlidir.

Her şeyin en ucuzunu bulmak

Aile bütçesi ne kadar olursa olsun, anne o bütçeye her şeyi sıkıştırır. Yiyeceğin de, pantolonun da, elbisenin de en ucuzunu anne bulur. Bize öyle geliyor ki, internet elimizin altındaysa, her şeyden haberimiz var. Annelerin böyle imkanları olmasa da en ucuzunu alabiliyorlar.

Anne sevgisi

 

Dinlemekten yorulmazlar

Arkadaşlarınıza da derdinizi anlatabilirsiniz, ama anneniz derdinizi dinlemekten hiç bıkmaz. 

Temizlik hastalığı

Odanızı, evinizi ne kadar temiz tutmaya çalışsanız da, annelerimizin gözünde hep "dağınık" oluyoruz. Eve, odaya girer girmez temizliğe başlayıp defalarca temizlerler.

Doğum günü defteri

Anneler herkesin doğum günlerini ezbere bilirler. Anneler olmasa, akraba, aile ile bütün ilişkilerimiz kesilir ...

Anneler en güvenilir bankadır!

Ay sonuna doğru paraya ihtiyaç duyulduğunda ilk akla gelen anneler olur. Onların herkesten gizli kasaları var.

Sırrını anneye ver!

Ailede hep böyle durum olur: anne babadan bir şeyler gizler. Eve geç geldiğinde babanıza bir yalan uydurur, eve içkili geldiğinde başka bir şey düşünüp sizi durumdan çıkarır.

Hayvanların da dostu

Yalvar yakar alınan tüm hayvanlar sonunda annenin ümidine kalıyor. Önce tutmak istemese de, hayvanlarla dostlaşır, zamanında yiyeceklerini verir, suyunu değişir.

Teknik anneler

Evde ütü bozuk mu, anneler tüm teknik araçları döker ve düzeltir. Ampul değiştirmek ise çocuk oyuncağıdır onların elinde.

 

5 5
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ