Araba camlarının buğulanmasını önleme

Kış mevsiminde hatta kimi zaman yaz mevsimlerinde dahi karşılaştığımız cam buluğanma sorunu bizi çileden çıkartabilir. Sizlere vereceğimiz bir takım yöntemler ile araba camlarının buğulanmasını önleyebileceksiniz..

Araba camlarının buğulanmasını önleme

Araba camlarının buğulanmasını önleme

Dışarısı ile içerisi arasındaki hava farklılıkları sonucu camlarda buğulanmalar meydana gelir. Kimi zaman bu sorunu evlerde yaşarken kimi zaman ise arabalarda yaşarız. Arabada yolda giderken oluşan cam buğulanması oldukça tehlikelidir. Düşük bir oranda olsa dahi kazaya sebebiyet verebilmektedir.

Cam buğulanması en yaygın olarak kış vakitlerinde meydana gelmektedir. Arabanın içerisi sıcak iken dışarısının soğuk olması sonucu camlarda buğulanma meydana gelir. Çoğu kişi çözüm olarak, eline aldığı bez ile bir yandan araba kullanırken bir yandan cam temizlemeye çalışır. Çok riskli bir işlemdir. Ufak bir dikkat eksikliği sonucunda kaza yaşanması olasıdır. Cam buğulanması için aslında ufak tefek pratik bilgiler mevcuttur.

Speedy adı altında otomobil ürünleri satılan yerlerde, otomobil camlarında oluşan buğulanmalar için bir takım araç gereçler satılmaktadır. Bu ürünleri, arabanın içerisinden camlara uygulamak sonucunda cam buğulanmasının önüne geçilebilmektedir. Eğer masraf yapmayı sevmeyen birisi iseniz, hava durumuna göre klimanızda oynama yapabilirsiniz. Yani, eğer hava sıcak, araba soğuk ise; klimayı sıcakta çalıştırarak buğulanmayı yok edebilirsiniz.

Ya da dışarısı soğuk ve arabanın içerisi sıcak ise, bu durumda da klimayı soğuk seviyesine getirerek sorunu giderebilirsiniz. Lakin bu durum sonucunda ya üşürsünüz ya da sıcaklarsınız. Bu yüzden ufak bir ücret karşılığında bu tip ürünlerden elde ederek sorununuzu çözebilirsiniz.

5 2
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ