Arkadaşlık neye benzer

Arkadaşlık neye benzer

Arkadaşlık neye benzer

Yaşantımız içerisinde pek çok arkadaşımız olabilir. Bu arkadaşlardan kimisi iyi anlaştığımız kimisi ise hiç anlaşamadığımız kişilerdir. Kimisi ise, ortak noktanız olmayan ama normal konuşabildiğiniz arkadaşlarınızdır. Arkadaşlık duygusu, kimi için çok önemliyken, kimi için sadece günlük vakit geçirilen birisidir.

Arkadaşlık gerçek anlamı ile, bir sıkıntılı anında, üzgün bir anında kısacası iyi ve kötü gününde yanında olan kişilere verilen isimdir. Arkadaşlık, iyi bir arkadaşlık dostluk olarak adlandırılabilir.

Günlük yaşantı içerisinde konuştuğunuz, can sıkıntısını gidermek için beraber olup birşeyler yaptığınız kişiler düz bir arkadaşlıktır. Pek bir anlam ifade etmezler. Siz arkanızı döndüğünüz an onlar kaybolur.

Çoğu kişinin bakış açısına göre arkadaşlık, bir çıkar ilişkisidir. Gerçek arkadaşlıklar çok nadir bulunduğundan dolayı çoğunluk olarak çıkar ilişkisine dayanmaktadır. Misal olarak, sizin paranız var ve arkadaşınız yok ve sizinle sırf o yüzden buluşmak istiyor. Yani paranız olmadığı zaman sizinle buluşmuyor. Bu bir çıkar ilişkisidir ve ülkemizde bu tip arkadaşlıklara çok fazla sayıda rastlanılmaktadır.

Aşağıda bulunan yorum kısmından, arkadaşlık ilişkilerinizi yazarak en hızlı şekilde çözümleri ve görüşleri elde edebilirsiniz.

5 3
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ