Akrep burcu özellikleri

Akrep burcu özellikleri

Akrep burcu özellikleri

Su grubunun en tutkulu insanı sensin!

(24 Ekim - 22 Kasım)

Yıldızı: Plüton ve Mars (Cazibenin, çekiciliğin temsilcisi)
Grubu: Su, Negatif
Nitelik: Sabit
Burcun cinsiyeti: Dişi
Yeteneği: Sezgi
Özelliği: İnceleme ve kararlılık
Hedefi: Zenginlik
Amacı: Hayat boyu zenginlik içinde rahat yaşamak
Bastırması gereken huyu: İhmal etmek, acımamak
Şanslı günü: Salı
Şanslı sayısı: 7,47,87
Şanslı taşı: Topaz
Şanslı renkleri: Siyah, kar kırmızısı
Sevdiği çiçek: Hanımeli, kırmızı karanfil, ateş çiçeği
Bitkileri: Sarımsak, soğan ve fesleğen
Sevdiği koku: Manolya, misk
Müzik tarzı: Canlı parçalar
Vücutta temsil ettiği yerler: Üreme ve genital organlar
Mevsimi: Sonbahar
Olası hastalıkları: İdrar yolları, genital organlarla ilgili rahatsızlıklar, bel soğukluğu, kasık ağrıları, mesane.
Sağlığa yararlı gıdalar: Patates, hafif yağsız süt ve süt ürünleri, protein, sebze.
Uzak durması gereken gıdalar: Kremalı yiyecekler.
Uyumlu burcu: Balık ve Yengeç
Karşıt burcu: Boğa
Başarılı olacağı meslekler: Komutan, müdür, dişçi, teknik mühendis, gazeteci, müzisyen, yazar, denizci, havacı, yönetici, endüstri lideri, operatör, kimyacı.
Olumlu özellikleri: Kararlılık, güçlü, duygusal, amaç sahibi, düş yeteneği.
Olumsuz özellikleri: Alınganlık, sinsilik, güvenmeme, kuşkuculuk, çabuk affetmeyen, kendi isteklerini her zaman önde tutan, kıskançlık, inatçılık.
Burcun yönettiği ülke: Meksika, Mistik, Atlantis, Küba
Burcun yönettiği şehir: Messuna, Liverpool, Orleans

Akrep burcu insanları iki tiptir. Biri yerlerde sürünen, diğeri göklerde uçan kartaldır. Üstün olmayı seven yapıları olmasına rağmen, bunu göstermekten pek hoşlanmazlar. Dışarıdan sert görünmelerine rağmen, aslında çok derindirler. Söylediğiniz en ufak söz bile, onda büyülü yaralar açabilir. Böyle bir durumda sert tepki verirler, sabırsızdırlar. İncinmekten çok incitmeyi göze alırlar. Duygusal, muhafazakar ve hırslıdır. Bilgiyi uygulamaya, uygulamayı düşünceye dönüştürme yeteneğine sahiptir. Kendinden emin, her tartışmada ezici bir üstünlüğü vardır. Bellekleri çok güçlüdür, yapılan hiç bir şeyi asla unutmazlar. Bu yüzden kinci olduklarını söyleyebiliriz. Akrep insanı içgüdüsel olarak şüphecidir. Onları en iyi anlatan kelime tutkudur. Hayatı, tutkuları üzerine kurarlar. Gerçeği bulmak için etrafındaki kişilere acımasız olduğu kadar, kendine de acımasızdır. Kesin kararlar alırlar. Onları bir şeyden vazgeçirmek hiç de kolay değildir. Etrafına kolay kolay kimseyi yaklaştırmazlar. Akrep burcu insanına yakın olabilmek için onun ruhuna hitap etmelisin. Bildikleri tüm konularda konuşabilirler, gereksiz konuşmalar onlar için zaman kaybıdır. Duygularını belli etmekten hoşlanmaz, kalbinin ne kadar da yumuşak olduğunu gizlemek isterler. Keskin bir zekaya sahiptirler.

Akrep burcu fiziksel özellikleri

Akrep insanlarının fiziksel yapıları oldukça ilginçtir. Genellikle orta ya da uzun boyları olabilmektedir. Bedenleri genellikle kalındır fakat düzgündür. Yuvarlak bir yüze sahiptir. Saç renkleri koyu ve dalgalı olur. Gözlerinin büyük bir çekiciliği vardır. Akrep insanları genellikle bakışlarından ayırt edilir.

Akrep burcu erkeği

Akrep burcu erkeği; ilgi çekicidir ve çok bakımlıdır. Su grubu olduğundan derin hisleri vardır. Kendilerine güvenleri fazla olduğundan, çevrelerindeki insanları etkileri altına alırlar. Çekici yapıları ile kadınları etki altına almakta zorlandıkları söylenemez. İlişkilerinde hakimiyet kurmak, sevdiklerini yönlendirmek isterler. Kıskanç olmalarına rağmen, yanındaki kadının dikkat çekmesinden hoşlanırlar. Herkesi cezbeden bir kadınla birlikte olmak, onların gururunu okşar. Analizci yetenekleri sayesinde, karşısındaki kişiyi çabuk inceler ve anlar. Aklına koyduğu her şeyi yapmak ister. Onun en kötü tarafı yıllarınızı birlikte geçirip, dostça ayrıldığınızda asla özel bir kişi olarak kalamazsınız. Çünkü ilişki bitince arkasına dönüp asla bakmaz. İşine odaklanır fakat hayatında ön planda farklı değerleri, pahalı zevkleri vardır.

Akrep burcu kadını

Akrep burcu kadınının sezgileri güçlü, daima dikkatli ve gururu konusunda son derece hassastır. En önemli özellikleri kıskanç olmalarıdır. Aynı zamanda da çok duygusaldırlar. Onun kadar tutkulu bir kadını zor bulabilirsiniz. O sevdikleri ve dostları için herşeye katlanabilir. Kendisini üstün görür. Alçak gönüllü görünmesine rağmen kendisini beğenmiş olduğunu hissedebilirsiniz. Kendilerine güvenilirler, emin tavırları, duygusuz görünmelerine sebep olsa bile iç dünyalarını göstermekten çekinirler. Akrep kadını, gizemli ve tutkulu olmayı sever. Kafasının içinde hayata dair planları vardır. Ya istediğine kavuşur ya da tamamen uzaklaşır. Bu yapıları, sevgi ve dostluk konusunda kendisini gösterir. Akrep kadınının gerçekten sevdiği erkeği için yapamayacağı şey yoktur. Maceracı bir yapısı olmasına rağmen, sevdiği zaman sadık olduğunu görürsünüz. Akrep kadınını asla aldatmayın. İntikamının da acı olabileceğini göze almalısınız.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Akrep burcu Akrep burcu erkeği Akrep burcu kadını