Aslan burcu özellikleri

Aslan burcu özellikleri

Aslan burcu özellikleri

Aslan burcu, sen doğuştan bir yıldızsın! Ateş grubunun en cömert burcu.

(23 Temmuz - 23 Ağustos)

Yıldızı: Güneş (Üstün güç temsilcisi)
Grubu: Ateş, pozitif
Niteliği: Sabit
Burcun cinsiyeti: Erkek
Yeteneği: Plan yapma
Özelliği: Cömertlik
Hedefi: Yükseklere ulaşmak
Amacı: İstediği her şeye kavuşmak
Bastırması gereken huyu: Kendini beğenmişlik
Şanslı günü: Pazar
Şanslı sayıları: 81,91,1
Şanslı taşı: Sarı pırlanta, sarı safir
Şans getiren renkleri: Orkide rengi, altın sarısı
Sevdiği çiçek: Orkide ve kırmızı gül
Bitkileri: Hatmi çiçeği, roka
Sevdiği kokular: Portakal çiçeği, gül ve misk
Müzik tarzı: Neşeli olan bütün şarkılar
Vücutta temsil ettiği bölge: Üst mide, sırt bölgesi ve kalp
Mevsimi: Yaz
Olası hastalıkları: Kalp hastalıkları, şiddetli ateş, omurga rahatsızlıkları, sırt ağrısı, kalp çarpıntısı
Sağlığa yararlı besinleri: Turunçgiller, yeşil yapraklı sebzeler, süt ürünleri ve yağsız süt
Uzak durması gereken yiyecekler: Tuz
Uyumlu burcu: Yay ve koç
Karşıt burcu: Kova
Başarılı olacağı meslek grupları: Askerlik, dişçi, kimyacı, doktorluk, kara, hava, deniz ile ilgili meslekler, güzellik uzmanı
Olumlu özellikleri: İleri görüşlü, ateşli, kendini her zaman gösterebilen, hevesli, cömert, yaratıcı
Olumsuz özellikleri: Eleştirilmeyi sevmeyen, savurgan, kendini beğenen, güce düşkün, asabi, inatçı.
Burcun yönettiği ülkeler: Romanya, Sicilya, İtalya, Avusturya
Burcun yönettiği şehirler: Philedelphia, Prog, Roma, Chicago

Aslan burcu fiziksel özellikleri

Boyları genellikle uzun olmakla beraber iri kemiklere sahiptirler. Omurları oldukça geniş ve kasları sağlamdır. Açık renk saçlara sahip ve pembe tonlarında beyaz bir ten rengine sahiptirler. Gözleri keskin bir bakış açısına sahiptir. Aslan burcu kadınları saç bakımlarına oldukça düşkündürler.

Aslan burcu erkeği

Aslan burcu erkeği, hareketli, zeki, kendine güvenen ve gururlu insanlardır. Fazla korumacı oldukları için yanındayken korkmanıza gerek yoktur. Sürekli onu övmeniz yaptıklarının ve kararlarının ne kadar isabetli olduğunu anlatmanız çok hoşuna gidecektir. Kendisini beğenmiş olduğu için etrafından beğenildiğini, takdir edildiğini görmek ister. Aslan burcu erkeği çabuk sinirlenir, sinirlendiğinde üzerine fazla gitmemek gerekir. Ona ilgi gösterdiğinde sakinleşir. Aslan burcu erkeğinde pek çok üstün vasıf vardır. Ateşli bir aşık olan bu burcun erkekleri, birlikte olduğu insanların ayaklarını yerden keser. Sevdiklerine son derece sadıktırlar. Konuşmaları etkileyici olduğu için sevdikleri insanın gönlünü okşamakta çok yeteneklidirler. İş hayatında başarılı olmaları, yaratıcılığının ve pratikliğinin bir göstergesidir. Sorumluluk almaktan korkmazlar.

Aslan burcu kadını

Aslan burcu kadını, dürüsttür ve kendine güvenir. Yalandan nefret eder. Çok mert olduğu için karşısındaki kişiden de aynı şeyi bekler. Ona yalan söylendiği andan itibaren uzaklaştığını görürsünüz. Çok iyi rol yapar. Ama sakın yalancı bir tip olduğunu zannetmeyin. O hayatı bir tiyatro gibi kabul eder ve kendisi de iyi bir sanatçıdır. Neşeli olduğu zaman basit bir olayı bile süsleyerek anlatır, sizi büyüler. Aslan burcu kadınıyla arkadaş olmak çok keyiflidir. Çünkü her gününüz hareketli, neşeli ve renkli geçer. Ancak kolay kolay dost seçemez. Dost edinirken seçici ve dikkatlidir. İnsanlara kolay kolay güvenmez. Sahip olduğu arkadaşlarına, dostlarına karşı son derece sadıktır ve fedakarlık yapmaktan kaçınmaz. Hayatın her aşamasından keyif almak ister. Bu yüzden neşeli ve hareketli yapıları ile göze çarparlar. Kesin bir karar verdiklerinde onu asla vazgeçiremezsiniz. Bağımsızlığına düşkündür. Kısıtlanmaktan hiç hoşlanmadıkları için ona baskı yapmamanız gerekir. Aslan burcu kadını cömert olduğu için parasını harcamaktan sakınmadığını görürsünüz.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Aslan burcu Aslan burcu erkeği Aslan burcu kadını