Başak burcu özellikleri

Başak burcu özellikleri

Başak burcu özellikleri

(24 Ağustos - 23 Eylül)

  • Grubu: Toprak
  • Uğurlu rengi: Açık sarı, açık mavi ve kobalt mavisi
  • Uğurlu kokusu: Leylak, limon ve sardunya
  • Uğurlu çiçeği: Açelya, sarı menekşe, lavanta çiçeği
  • Uğurlu taşı: Safir
  • Uğurlu günü: Çarşamba
  • Uğurlu sayısı: 6 ve 18
  • Hassas noktaları: Bağırsaklar.

Yıldızı Merkür'ün etkisiyle her konuyu en ince ayrıntısına dek incelerler. Hiç bir mantık dışı düşünce kafalarında yer edinemez. Her işlerini belli bir plan ve ölçü içinde yürütürler.. Entelektüel konularda yakından ilgilenirler ama, bunu gösteriş olsun diye kullanmazlar. Temizlik ve titizliğe aşırı duyarlıdırlar ve bu huylarıyla çevrelerindeki insanları bıktırırlar.

Başak Burcunun Olumlu Özellikleri

Ayırt edici, inceleyici, dürüst, düzenli, titiz ve dakiktirler. Çalışmayı çok sevdiklerinden başkalarına da iş bulmak için seferber olurlar. Sürekli eylem halindedirler. Bir sorunla karşılaştıklarında hemen tüm ayrıntılarıyla olayı incelemeye koyulurlar.

Başak Burcunun Olumsuz Özellikleri

Kuruntulu, ince eleyip sık dokuyan, geleneklere aşırı bağlı, zorluk çıkartan, önemsiz şeyler üzerinde fazla duran kişilerdir. Sağlık ve temizlik kavramlarına o kadar çok düşkündürler ki, bu konu duygusal ilişkilerinde bile sorun yaratır. Tutumlu olmanın ve para biriktirmenin yararlarına inanırlar, ancak bu tutumluluk pintilik derecesine varabilir. Başak burcunu tanımlayan cümle "İncelerim"dir.

Başak Burcu ve Sevgi

askBaşak burcu insanına göre sevgi, benliğin teslim olması demektir. Bu yüzden, bu gizi çözmek istemezler. Enerjilerini sevgiyi aramak, onu bulmak yerine çalışmaya yöneltirler. Özgürlüğünün para kazanmakla gerçekleşeceğine inanırlar. Evlilik görüşünü hiç benimsemezler ve evlilikten yana değillerdir. Başak kadını ise çekingen ve resmidir. Duygusal ilişkileri hafife almaz. Yaşamında erkek arkadaşa çok yer yoktur. Duygularını açıklamak ona zor gelir. Karşısındaki insandan ince ve kurallı davranışlar bekler. Sevgisini vereceği erkeğe önce güvenmek ister.
Erkeğin kibar ve uyumlu giyinmesini ister. Aslında gerçek bir sevgi istediğinden, bulduğu zaman da iyi bir eş ve ev kadını olmak için elinden geleni yapar.

Başak Burcunun Evi

Başak burcu insanı oturacağı sağlam bir ev arar ve evini gösterişli bir şekilde sergilemekten hoşlanmaz. Çevresindeki her şeyin düzenli, temiz ve yerli yerinde olmasını ister. Evin her gün tozunu alır, temizlik yapar. Dağınıklıktan hiç hoşlanmaz. Eşyaları basit, sade ama düzenli olsun ister. Evinde ki düzeni başkalarının bozmasından asla hoşlanmaz ve bu nedenle aile içinde zaman zaman sorun çıktığı olur.

Başak Burcu ve İş

Başak insanları güvenilir ve sabırlı kişilerdir. İşleri pratik yönden çözmek için çalışırlar. Yönetmeye hevesli değillerdir. Emirleri yerine getirmek ve hizmet etmek için yaratılmışlardır. İnsanların çoğu işi gücü bırakıp gittiği zamanlarda bile onlar çalışır ve diğerlerinin neden çalışmadığını merak ederler. Para işlerinden iyi anlarlar.. İyi bir sekreter, bilimsel araştırmacı, istatistikçi, muhasebesi, öğretmen ya da sanatkar olabilirler.

Başak Burcunun Diğer Burçlar İle İlişkisi

İlişkiSu grubu olan Balık, Yengeç ve Akreplerle başlangıçta iyi anlaşırlar. Fakat sonradan bu anlaşma bozulur ve birbirlerini iterler. Eğer ilişki kontrolde tutulmaya çalışılırsa sürdürülebilir.

Ateş grubu olan, Koç, Aslan ve Yay burçlarından olan insanlarla genellikle iyi anlaşırlar. Ateş grubu insanı ihtiraslıdır. Toprağın ise, böyle bir sorunu yoktur ve karşısındaki kişinin bu tutumu onu rahatsız eder. Toprak grubu olan Oğlak, Başak ve Boğalarla bir araya geldikleri zaman ya çok iyi anlaşırlar, ya da birbirleriyle hiç uyum sağlayamazlar. Birlikte harekete geçtikleri zaman sonuç çok etkileyici olabilir.
Hava grubu olan Terazi, Kova ve İkizlerle ilişkisi oldukça uyumludur. Karşılıklı olarak birbirlerine gereksinimleri vardır. Uzun süreli ilişkilerde birbirlerini tamamlarlar ve desteklerler.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Başak burcu Başak burcu kadını