Boğa burcu özellikleri

Boğa burcu özellikleri

Boğa burcu özellikleri

Toprak grubunun en sakin, dingin, gözlemci burcudur.

(21 Nisan - 20 Mayıs)

Yıldızı: Venüs (Güzellik, sevgi ve güzel sanatların temsilcisi)
Grubu: Toprak, negatif
Nitelik: Sabit
Burcun cinsiyeti: Dişi
Yeteneği: Ne istediğini bilmek, hırslı ve sıcakkanlı olmak özelliği. Astrologlar boğa burcuna zenginlik burcu der. Dost ruhlu ve koruyucu, inatçılığın lüksünü sembol eder.
Hedefi: Sürekli ileri atılım
Amacı: Büyük servet sahibi olmak, lüks, mal, mülk.
Anahtar sözü: Güven, süreklilik
Yenmen gereken huyun: Kuşku, alınganlık, bencillik, lüks özlemi.
En büyük kozun: Başkalarının düşüncesini okuyabilme yeteneği.
Aradığı: Güvenli gelecek, sağlam temeli olan her şey.
Gitmeyi sevdiği yerler: Kırlar, lüks olan her ortam, doğa.
Yapmaktan zevk aldıkları: Yemek, alışveriş, bahçe işleri
Şanslı günü: Cuma
Şanslı sayısı: 5, 25, 75
Şanslı taşı: Zümrüt
Şans getiren renkler: Mavi, krem, pembe, koyu, yeşil
Sevdiği çiçekler: Pembe karanfil, müge, kırmızı gül
Bitkileri: Mürver, Alman papatyası
Müzik tarzı: Senfoniler
Vücutta temsil ettiği bölgeler: Boğaz, boyun ve ense bölgesi.
Mevsimi: İlk bahar
Olası hastalıkları: Tiroid bezi ve boğaz hastalıkları, bademcik iltihabı, ses telleri sorunu, diyabetik hastalıklar.
Sağlığa yararlı gıdalar: Tam tahıllı ekmekler, salata, baklagiller, tavuk ve hindi eti.
Uzak durulması gereken yiyecekler: Şekerlemeler, bisküvi, çikolata, tatlı yiyecekler.
Uyumlu burçları: Yengeç, Oğlak, Balık, Başak
Karşıt burcu: Akrep
Başarılı olacağı meslekler: Kimya alanı, dişçi, ticaret, askerlik, doktorluk, mühendislik, endüstri dalları, antikacılık, pratik meslekler, demir - çelik işleri.
Olumlu yönleri: Aşırı duygusal, şefkatli cömert, pratik, üretken ve verimli, sabit, dürüst, kendi halinde, sakin, soğukkanlı, paniksiz, rahatına düşkün.
Olumsuz yönleri: Kimseye kolay güvenmeyen, inatçı, mesafeli, duygusal, zevklere karşı aşırı hoşgörülü, kendini fazla düşünen, risk almaktan hoşlanmayan.
Burcun yönettiği ülke: Finlandiya, Kıbrıs, K.Asya, İtalya, İran, Arjantin, İrlanda.
Burcun yönettiği şehirler: Nantes, Zürich, Lozan, Parma, Dublin, Leipzig
Burcu tanımlayan sözcük: Sahibim

Boğa burcu insanları üretkendirler, maddi konularda çabuk fikir üretirler. Soğukkanlı, pratik bir duruşları vardır. Çok inatçı oldukları için verdikleri kararlardan dönmezler. Görevi içsel huzura, dışsal güvenceyi karıştırmalarıdır. Gerçekte içsel güvenceden doğan huzuru aramalarına rağmen dış dünyaya yansıması olan para ve varlık insanlar arası dengeyi saplantı haline getirebilirler. Materyalist, inatçı, günlük düzeni bozma korkusu, sıkıntıdan bunalan birine dönüştürebilir.

Genelde dingin ve sakin olarak tanınırlar. Esnek ve inatçı olmaması, hayal gücünden yoksun tepkiler vermesine neden olur. Deneyim ve tecrübeye önem verirler. Adildirler. Kimsenin hakkını yememeye özen gösterirler.

Boğa burcu fiziksel özellikleri

Genellikle kısa boylu olurlar. Güçlü bir boyun yapıları vardır. Kısacık bir boyun eşliğinde mahmur bakışlara sahiptirler. Esmer tenli olmakla beraber koyu ve sıcak bakışlara sahiptirler. Saçları genellikle kıvırcık ve gür olabilir. Boğa kadınları genç yaşlarında güzelliklerine güzellik eklemelerine rağmen ilerleyen yaşlarında nişastalı yiyeceklerin tüketimi sonucunda yüz hatları hantallaşır ve kalın bir bedene sahip olurlar.

Boğa burcu erkeği

Boğa burcunun erkekleri şefkatli bir baba, mükemmel bir aile reisi, sadık, dost olurlar. Ama güzel anlayışı yüksek olduğundan çapkın olabilirler. Dengeli ve kontrollüdürler. Çabuk sinirlenmez, sinirli olduğunda da kızgınlığında uzak durmak gerekebilir. Kendine has özellikleri vardır. Sırları vardır ama yalan söylemekten hoşlanmazlar. Duygularını dışa vurmaz fakat eşinden ilgi duymak isterler. Boğa burcu erkeği ile evlenmek, onunla mutlu bir hayatı paylaşmak istiyorsan bunları dikkate almalısın.

Boğa burcu kadını

Sevilmek için yaratılmış, sıcak, cana yakın, aranılan tiplerdir.  Annelik ve evlilik onlara çok yakışır. İdealist olduklarından dolayı, gerçekleşmesini istediği hayallerinden vazgeçmez. Kendi başlarına kaldıkları zamanları severler. Baskıya gelemeyen yapıları olduğu için onları fazla sıkmamak gerekebilir. Her sorumluluğu almak istemezler. Başkalarının etkisinde, kalmadan kendi kararlarını alırlar. Seçimleri ile daima gurur duyarlar. Hatalarını çabuk kabul etmez. Belli bir yaştan sonra hayvan sevgileri artar. Güzelliklerine düşkündürler. Onlar için güzel olan her şey değerlidir. Müzik ve resim onlara büyük bir zevk verir. Boğa kadınını mutlu etmek için çok pahalı hediyelere gerek yoktur, tek bir çiçek bile onların yüzünü güldürmeye yeter.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Boğa burcu Boğa burcu kadını Boğa burcu erkeği