Burçlara göre makyaj

Burçlara göre makyaj

Burçlara göre makyaj

Biz kadınlar, güzel görünmeye çok fazla önem veririz. Birbirinden farklı makyaj tekniklerini inceler ve yüz tipimize göre makyaj yapmaya çalışırız. Ancak, yaptığımız makyaj stilleri de burçlarımızı etkiliyor.

Ateş grubu

Ateş grubunda olan burçlar: Aslan, Yay ve Koç. Bu burçtaki kadınlar, dikkat çekmeyi ve iddialı olmayı isterler. Makyajlarında da çekici görünmek için ellerinden geleni yaparlar. Bu grubun rengi kırmızı ve siyahtır. Gözlerde dumanlı göz makyajı, siyah eyeliner ve gölge kullanmalısınız. Ruj olarak da kırmızı tonları tercih etmek isteğinize ulaştıracaktır.

Su grubu

Su grubunda olan burçlar: Yengeç, Akrep ve Balık. Bu burçtaki kadınlar, duygulara ve içgüdülerine önem verirler. Renk olarak genellikle yeşil tonları kullanmak sizi rahatlatır ve çevreniz açısında hoş bir izlenim bırakır. Göz makyajında yeşil tonlarını kullanarak gizemli bir görünüm elde edebilirsiniz. Gözlerinizde ise kahverengi tonlarında eyeliner ve yeşil tonlarında gölge kullanmalısınız. Şeftali renginde ki tonları içeren allık ve pembe tonundaki rujlar elde etmek istediğiniz görünüme sizi ulaştıracak!

Hava grubu

Hava grubunda olan burçlar: İkizler, Kova ve Terazi. Özgürlük ve bağımsızlık fikirlerini ön plana çıkartan bu burçlar, mavi tonlarını ve pembe tonlarını tercih etmeli. Göz renklerine göre mavinin tüm tonları size uygun olacaktır. Yanaklarınızda ve dudaklarınızda pembe tonları kullanın. Bunlar size elde etmek istediğiniz zarif görünüme ulaştıracak!

Toprak Grubu

Toprak grubunda olan burçlar: Boğa, Başak ve Oğlak. Bu burçlar bulunduğu grubun rengini taşırlar. Makyajlarında genellikle toprak rengi tonlarını kullanmak sizi sıra dışı gösterebilir.  Tabi ki aşırıya kaçan makyajlardan uzak durmalısınız. Kullandığınız tüm renklerin arasında en sık tercih etmeniz gereken renk kahverengidir. Makyajlarınızı şeftali tonları ile süsleyebilirsiniz.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Makyaj