İkizler burcu özellikleri

İkizler burcu özellikleri

İkizler burcu özellikleri

(22 Mayıs - 21 Haziran)

  • Grubu: Hava
  • Uğurlu rengi: Mavi ve gri
  • Uğurlu kokusu: Kekik
  • Uğurlu çiçeği: Zambak
  • Uğurlu taşı: Beyaz altın
  • Uğurlu günü: Çarşamba
  • Uğurlu sayıları: 3 ve 15
  • Hassas noktaları: Nabız, dirsek, karaciğer ve akciğer.

İkizler burcunun gezegeni olan Merkür iyi bir konumda ise, İkizler burcundakiler son derece analizci bir kişiliğe sahip olurlar. Her şeyi iyice inceler, sorunları sağduyu ve mantıkla çözerler. Gizliliği ve hareketsizliliği sevmezler. Merkür iyi durumda ise kendilerini çok beğenir, sıradan kişilerle arkadaşlık etmezler. Çalışmaktan ve yersiz kuruntulardan zaman zaman bunalıma girecek kadar sıkıldıkları olur. Terazi ve Kova gibi hava grubundan oldukları için, ortak özellikleri entelektüel oluşları, zihin canlılığı, düşünce alışverişi ve insan ilişkileridir. Değişken insanlardır ve gelecekten çok geçmişle ilgilidirler. Kimsenin etkisinde kalmazlar ve kendi bildikleri yolda giderler.

İkizler Burcunun Özellikleri

İkizler burcu insanları son derece uyumlu, her işe yatkın ve sanatsal faaliyetlerle çok yakından ilgilidirler. Eğlenceyi çok severler, son derece canlı ve hareketlidirler. İkizler burcu çok konuşkandır ve rahat konuşma yeteneğine sahiptir. Eğlenceli konuşmaları ile herkesi kendine sevdirir.

İkizler Burcunun Olumsuz Özellikleri

Değişken kişilerdir. Neşeli ve mutlu oldukları bir anda, suratsız ve huysuz da olabilirler. Hep haklı olduklarını ileri sürerler. Bir konuyu bilmeseler de biliyormuş gibi yaparlar. Kimi İkizlerin sık sık yalana başvurduğu söylenebilir. Sevdiklerini ve arkadaşlarını sürekli eleştirirler. Bir kişiye bağlanmaları çok zordur, bu yüzden aile yaşamları pek de başarılı sayılmaz. Kararsız, sinirlerini kontrol edemeyen, ikiyüzlü İkizlere rastlamak mümkündür. İkizler burcunu tanımlayan sözclük, "Düşünüyorum"dur.

İkizler Burcu ve Sevgi

askİkizler burcu sevgiyi, kendine kısıtlayan, istediği gibi yaşamaktan alıkoyan bir güç olarak görür. Bu yüzden de sevgiden hoşlanmasına rağmen onu kısıtlayıcı bulur. Özgürlüğünü engelleyecek diye korkar. Cinsel ilgiler onun için ikinci planda kalır. Cinsel tutumu, soğuk, hesaplı ve bencildir. İkizler burcu, aynı zamanda şıpsevdi ve değişken bir burçtur. Kendi ilgisini paylaşacak bir eş ister. Sürekli flört eder ve daha iyi bir sevgili bulduğu anda eski ilişkisini hemen sona erdirir. İkizler kadını sürekli ruhsal değişimler içerisindedir. Kimi zaman çok ateşli, kimi zaman da çok soğuk olur. Çok kötü bir sevgilidir. Çevresinde hayranları olmasından mutluluk duyar. Onu olduğu gibi kabul etmek gerekir. Yumuşaklık ve anlayışı hep karşısındakilerden bekler. Sevgiyi bir oyun gibi görür ve bu oyunu sürdürmek ister.

İkizler Burcunun Evi

İkizler burcunda doğan kadınlar ev işlerini sevmezler. İyi para kazanıyorlarsa hizmetçi tutup, ev işlerini onlara bırakırlar. Evde kapanıp kalmayı sevmedikleri için de evleriyle pek ilgili değillerdir. Onları evin içindeki yaşantıdan çok dışındaki ilgilendirdiği için, eşyaların onların gözünde fazla bir önemi yoktur.

İkizler Burcu ve İş

İkizler burcundan birisiyle iş ortaklığınız olacaksa iyi düşünün ve dikkatli olun. Bu burçtan olan kişiler her ortama uyar, güzel ve etkileyici konuşmalarıyla ilgi çekerler. Kendisine cazip gelen her işte yeteneklidir. Oldukça iyi çalışan bir beyni ve zihin enerjisi vardır. Yalnız işler yolunda gitmeyince çabucak kızar ve çevresindeki insanları telaşa verir. Kazandığı parayı ise dilediği gibi yaşayabilmek için harcar.

İkizler Burcunun Diğer Burçlarla İlişkisi

İlişkiSu grubu olan Balık, Yengeç ve Akreplerle çift taraflı olarak birbirlerini etkilerler. Birbirlerini olumlu yönde de değiştirirler. Bazen birbirleriyle çalkantılı ilişkilere girebilirler, ama iyi anlaşıyorlarsa bir noktada birleşmeleri mümkündür.

Ateş grubu olan Koç, Aslan ve Yay ile karşılaştıklarında ya coşku ve heyecan ya da tutku ve öfke yaratan bir ilişki başlar. İki tarafın da ağırlığını koyması halinde ilişki bitebilir.

Hava grubundan olan Terazi, Kova ve İkizler ile ilişkileri uyumlu, rahat ve özgürdür. Arada fırtınalar kopsa da genellikle durgun bir ilişki söz konusudur. Birbirlerini rahatça anlayıp çözüm yolları bulabilirler.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

İkizler burcu İkizler burcu kadını