Koç burcu özellikleri

Koç burcu özellikleri

Koç burcu özellikleri

Koçlar kendinizi dinlemeye hazır mısınız?
Koç burcu, ateş grubunun yaramaz çocuğu...

(21 Mart - 20 Nisan)

Yıldızı: Mars
Grubu: Ateş, pozitif
Nitelik: Öncü
Burcun cinsiyeti: Erkek
Yeteneği: Hareket ve canlılık
Seni sen yapan özelliğin: Cesaret, atılganlık, yeni girişimler.
Hedefi: Yenilikçilik, öncülük, liderlik, yol göstericilik
Sonuç: Zafer ve başarı
Bastırman gereken huyların: Çabuk sinirlenmek, sabırsızlık.
Şanslı günü: Salı
Şanslı sayın: 87,47,7
Şanslı taşı: Pırlanta
Şanslı rengi: Kırmızının her tonu, nar çiçeği, ateş kırmızısı
Sevdiği çiçek: Limon çiçeği, lavanta, manolya, sardunya
Bitkileri: Papatya, nar çiçeği, gelincik, lale
Müzik tarzı: Tempolu ve hızlı parçalar
Vücutta temsil ettiği yerler: Yüz ve baş bölgesi
Mevsimi: İlkbahar
Olası hastalıkları: Baş ağrısı, yüksek ateş, adale rahatsızlıkları, yüksek tansiyon, beyin iltihabı, migren, diş ağrısı
Sağlığına yararlı gıdalar: Salatalık, ceviz, elma, limon, balık, süt ve süt ürünleri, pancar, marul
Uzak durması gereken gıdalar: Makarna, mayonez, soslar, kızartma ve yağlı yiyecekler
Uyumlu burçları: Yay ve Aslan
Karşıt burcu: Terazi
Başarılı olacağı meslekler: Yöneticilik, endüstri, mühendislik, işletmecilik, politika, organizatörlük, kimyacı, eleştirmenlik, ressamlık, müzik.
Olumlu özellikleri: Lider ruhlu, cazibeli, pratik, bulunduğu ortamda kolayca sosyalleşebilen.
Olumsuz özellikleri: Patavatsız, kıskanç, sabırsız, öfkeli
Burcun yönettiği ülke: Danimarka, İsveç, Suriye, İngiltere, Almanca, Filistin
Burcun yönettiği şehir: Nepal, Berlin

Koç burcu insanı dinamik ve hareketlidir. Güçlüdür. Yaşamını istekleri yönlendirir. Ön planda olmayı sever. Daima dikkat çekmek, beğenilmek ister ve güçlü bir "ben" duygusu mevcuttur. Bilimi ve bilimle uğraşmayı sever. Pozitif bilim onun ilgi alanıdır. Davranışları ani, tepkileri serttir. Bağımsızlığına çok düşkündür. Hiç düşünmeden eyleme geçer. Düşündüğü zaman susar, konuşmasını gerektiren durumlarda ise, işkenceye bile karşı kalabilirler. Her şeyin net olmasından hoşlanır. Dürüstlük ve içtenlik özelliklerindendir. Bir konuda farklı düşünüyorsa bunu saklamanın sahtekarlık olduğuna inanır. Koç burcu dünyaya savaşçılık, canlılık ve hayatta kalma güdüsüyle gelir. Heveslilik, bağımsızlık, cesaret, dürüstlük koç insanının kaynaklarıdır.

Boş laflara kafa yormayan, duygusal inceliklerle zaman harcamayan, dışa dönük ve idealisttir. Pozitif, dışa dönük ve eğlencelidir. Hayal gücü çok kuvvetli olduğu için kimsenin düşünmediklerini düşünebilirler.

Koç burcu fiziksel özellikleri

Koç burcu insanları genellikle uzun boylu ve temiz bir yüze sahiptirler. Kol kasları ve bacak kasları oldukça güçlüdür. Esmer tenli olurlar ve kıvırcık saçlara sahiptirler. Keskin bakışlıdırlar. Ciltleri oldukça sağlıklıdır. Koç burcu insanları spor yapmaya oldukça meyilli oldukları için spor salonlarında en sık koç burcu insanına rastlanır.

Koç burcu erkeği

Koç burcundaki erkeklerle, kadınların ortak yanları bulunmakla beraber hiç benzemeyen detayları da çoktur. Yıldızı Mars olduğu için koç erkeğine cesaret, atılganlık, sevimlilik, şiddet, hiddet, etkileme gücü enerji verir. Bu tip erkekle geçinmek kolay değildir. Fakat Koç burcu erkeği, önce kendi düşüncelerinin, fikir ve özelliklerinin doğru olduğuna inanır. Kendini üstün gördüğü için, kadınında öyle olmasını ister. Onlar için her zaman zor olan değerlidir. Emek sarf ederek mücadele ederek, hoşlandığı kadına ulaşmalıdır. Koç burcu erkeği de kadın gibi fazla baskıya gelemez. Ona asla sınır koymamalısınız. Bu onun için itici olacaktır.

Koç burcu kadını

Koç burcu kadınları, aynen erkekleri gibi kendini üstün gören, cesur, kıskanç, enerjik, cana yakın ve cazibelidirler. Çekicilikleri de dillere destandır. Beğenilmek onların hoşuna gider, büyük bir zevk alırlar. Çevresinde ne kadar çok beğenen varsa, onlar için o kadar iyidir. Etrafındaki insanlara yardım etmeyi severler. Çok iyi bir arkadaş, iyi bir eş olurlar. Maceracı oldukları için baskıdan nefret ederler. Baskı görmek, onu uzaklaştırır. Koç kadını yükselmeyi kafasına koyduğu için çalışmayı kabul eder, hırslıdır. Çalışma hayatı onları, para getirecek ve kendilerini oyalayacak bir vasıta saymaz. Koç kadını cazibesinden yararlanarak elbet bir gün istedikleri mevkiye erişirler.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Koç burcu Koç burcu erkeği Koç burcu kadını