Oğlak burcu özellikleri

Oğlak burcu özellikleri

Oğlak burcu özellikleri

Oğlak burcu, düzen kurmak sen öğrenilir! Oğlak burcu, toprak grubunun en hırslı burcudur.

(22 Aralık - 20 Ocak)

Yıldızı: Satürn (Düzenlilik ve disiplin)
Grubu: Negatif, toprak
Niteliği: Öncü
Burcun cinsiyeti: Dişi
Yeteneği: Direniş ve karar
Hedefi: Yükselmek, başarı elde etmek
Amacı: Yükseğe ulaşıp, en başta olmak
Bastırman gereken huyun: Fazla meraklı olmak
Şanslı günü: Cumartesi
Şanslı sayın: 8,18,28
Şanslı taşı: Lal
Şanslı rengin: Koyu kahverengi, kurşuni ve beyaz
Sevdiği çiçekler: Kadife çiçeği, kamelya, siyah gül
Bitkileri: Karagül, karanfil
Sevdiği koku: Çam, kamelya, fulya
Müzik tarzı: Halk müziği
Vücutta temsil ettiği yerler: Dizler, kemikler
Mevsimi: Kış
Olası hastalıkları: Dişler, kemikler, deri hastalıkları, iskelet sistemi, dizlerde incinme, kırılmalar.
Sağlığa yararlı gıdalar: Balık, bitki çayları, yağlı tohumlar, meyve suları ve çorba.
Uzak durman gereken gıdalar: Tuz, ördek ve kaz eti.
Uyumlu burcun: Başak ve Boğa.
Karşıt burcu: Yengeç
Başarılı olacağı meslekler: Mimarlık, askerlik, ormancılık, çiftçilik, madencilik, doktorluk, dişçilik, güzellik uzmanlığı, memurluk, kuyumculuk, kimyagerlik, planlamacılık.
Olumlu özellikleri: Güvenilir, temkinli ve fedakar, dürüst, düzen koruyucu, yönetici, çalışkan, derin anlayış gücüne sahip, diğer insanların ihtiyaçlarını sezme yeteneğine sahip.
Olumsuz özellikleri: Sadece prestije önem veren, otoriter, çevresiyle çabuk samimiyet kuramayan, aşırı hırslı ve programlı.
Burcun yönettiği ülke: Afganistan, Meksika, Hindistan
Burcun yönettiği şehir: Oxford, Brandenburg, Port Said, Brüksel

Oğlak burcu insanı kendi fikirlerine önem veren özgüvenleri yüksek kişilerdir. En doğru kararların kendileri tarafından alındığına inanırlar. Toplum içindeki statülerini oluşturabilmek için; belirsizlikler, yanılgılar, küçük kazançlarla geçen zamanlar ve engellerle karşılaşabilirler. Baskılara dayanabilmek için iki özelliğe sahiptir; öz disiplin ve sabır. Diğer burçların tersine o bekleyebilir, kararını verdikten sonra baskılara aldırış etmeden kendi rotasını çizer. Hedefe ulaşmak için doğal duyguların kontrol edilmesi ve yönlendirilmesi gerekir. Bu konuda yetenekli olan Oğlak burcu insanı için başarı imkansız değildir. Oğlak burcu insanının diğer özelliği; içgüdüsel pratikliktir. Hayallerinin hayatındaki önemi, o hayallerinin gerçekleşmesine bağlıdır. En üstün zirveye ulaşmak ister. Kuralcı yapıları ve inatçı özellikleri ile bilinen Oğlak burcuna istemediği şeyleri yaptırmanız imkansızdır. İşi için kimseyi gözü görmez, hatta kendilerini bile kısıtlayabilirler. İşinin en iyisi olduğunu ispatlamak için emek sarf etmekten kaçınmazlar. Kendilerini güvende hissetmek için para kazanma konusunda başarılı olduklarını görürsünüz. Gereksiz para harcamaktan kaçarlar. Gelenekçidirler. Duygusal yaşamlarının önemli olduğunu düşünseler bile sevdikleri insana zaman ayırmakla zorlanabilirler.

Oğlak burcu fiziksel özellikleri

Oğlak burçlarında ki insanlar genellikle sıradan bir fizik yapısına sahiptir. Büyük bir çoğunluğu kısa boylu, ince bedenli olur. Yüzleri de uzun ve ince olur. Saçları çoğunlukla siyah renk tonlarındadır. Diz bölgeleri çıkıntılıdır. Yüzleri oldukça güzeldir. Ciltleri kendilerini uzunca yıllar götürür ve gençliklerini uzun bir süre korurlar.

Oğlak burcu erkeği

Oğlak erkeği hırslıdır, mümkün olabilen en yükseğe tırmanmayı ve başarı elde etmeyi öncelikli hedefleri olarak belirlerler. Dikkatli ve sabırlıdırlar. İstedikleri konuma ulaşabilmek için bütün mücadelelerini ortaya koyarlar. Eğer ki istedikleri konuma gelemezlerse kendilerini bile önemsemeyebilirler. Onlar için paranın çok büyük önemi vardır. Beğendiği, hoşlandığı, değer verdiği insana herşeyi verebilir ama israftan hiç hoşlanmaz. Güçlü bir hafızaları vardır. Oğlak erkeği çok kırılgandır, geçici hevesler onlara göre değildir. Tutkularının kendilerini yönlendirmesine izin vermezler. Düşünmeden hareket etmeye özen gösterirler. Ciddi görünüşlerinin ardında derin duyguları ve büyük sevgileri vardır. Birlik olduğu insanın her koşulda daima yanında olmasını ister.

Oğlak burcu kadını

Oğlak kadını; zarif, hoş, nazik, ilgi çeken, toplumda beğenilen tiplerdir. Aynı zamanda güçlü ve gururlu kadınlardır. Dikkatli hareket etmeyi sever ve kolay kolay kimseye güvenmezler. Sevgi onlar için önemlidir ve sadakatin olmadığı bir ilişkiden uzaklaşırlar. Çünkü onlar için sevginin temeli sadakatten geçer. Sevdikleri kişiyi sahiplenir, ondan asla vazgeçmek istemezler. Şüpheci ve ihtiyatlıdırlar. Cahillikten, saygısızlıktan hiç hoşlanmazlar. Çevresindeki erkeklerle ilgilenir ve onlarla sağlam dostluklar kurarlar. Sorumluluk almaktan çekinmezler. Seçtikleri işte çabuk başarı elde ederler, enerji dolu, hırslı ve çalışkandırlar.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Oğlak burcu Oğlak burcu erkeği Oğlak burcu kadını