Terazi burcu özellikleri

Terazi burcu özellikleri

Terazi burcu özellikleri

(24 Eylül - 22 Ekim)

  • Grubu: Hava
  • Uğurlu rengi: Mavi
  • Uğurlu kokusu: Mine çiçeği
  • Uğurlu çiçeği: Orkide
  • Uğurlu taşı: Gümüş
  • Uğurlu günü: Cuma
  • Uğurlu sayısı: 7 ve 19
  • Hassas noktaları: Böbrek ve karaciğer.

Terazi burcunun yıldızı olan Venüs, kişilerin sevgi durumlarını, sosyal yaşamlarını ve sanat yeteneklerini yönetir. Aynı zamanda huzuru, güzelliği, tembelliği ve bohem alışkanlıkları, ortaklığı, cömertliği hoşluğu simgeler.

Terazi Burcunun Olumlu Özellikleri

Büyüleyici, uyumlu, geçimli, duygusal, diplomatik ve idealist olurlar. Güçlü bir adalet duyguları vardır. Dünyadaki tüm adaletsizliklere karşı çıkmak isterler... Ama yine de ısrarla kendilerini savunurlar. Karar vermeden önce her şeyi tartarlar.. Kolay kolay sinirlenmezler. Yalnızlıktan hiç hoşlanmazlar. Hareketli ve büyük yerleri tercih ederler. Dans ve müzik en büyük tutkularındandır. Kültürlü kişilerdir ve okumaktan çok hoşlanırlar.

Terazi Burcunun Olumsuz Özellikleri

Kararsız, kinci, havai, şıpsevdi ve kolay etkilenen tiplerdir. Skandallı ve hileli işleri sevebilirler. Arkadaşları onlardan daha fazla şeylere sahipse kıskanırlar ve öyle şeylere sahip olmak için birtakım yollara başvurabilirler. Zor sinirlenirler, fakat göründükleri kadar da yumuşak değildirler. Aşık olmak için aşık olurlar. Hayalci ve fantastiktirler. Zaman zaman gerçeklere hayallerini karıştırdıkları bile olur.. Terazi burcunu tanımlayan cümle, "Tartarım"dır.

Terazi ve Sevgi

askTerazi insanları, belli bir kişiye aşık olmaktan çok, aşık olma eğilimindedirler. Her türlü çirkinliği bir kenara iter ve bulutlar içerisinde pembe bir dünya kurarlar.. İyi gitmeyen bir ilişkiyi kopartmak onlar için zor olmaz. Şıpsevdi olduklarından dikkat çekmeye bayılırlar. Çevrelerinde genellikle çok hayranları vardır. Tüm hayranlarını yitirdiklerinde evliliğe karar verebilirler. Bu da onların neden mutsuz evlilikler yaptıklarını biraz olsun açıklayabilir. Çok sevdiklerinde eşlerine her şeylerini verebilirler. Terazi kadınına göre sevgi, kafaların ve duyguların buluşmasıdır. Bu buluşma gerçekleştiğinde, çok sever, mutlu olur ve mutlu ederler.

Terazi Burcunun Evi

Terazi burcundan olan insanların evi oldukça düzenlidir. Her şeyin yerli yerinde olmasına büyük özen gösterirler. Onlar için pahalı, bulunmaz ve mükemmel eşyaların hiç önemi yoktur. Önemli olan dağınıklık ve düzensizliğin olmamasıdır. Ortada gördükleri gereksiz bir eşya onların tüm dengesini bozmaya yeter. Kendilerine özgü özel eşyalardan hoşlanırlar.

Terazi Burcu ve İş

Terazi burcu ortaklık burcudur. Birlikte çalışmayı seven, akılcı ve çalışkan kişilerdir. Başarılı olmayı ve başardım demeyi severler. Bu nedenle, sonuca ulaşmak için ellerinden gelebilecek her yolu denerler. Terazi insanları özgürlüğe ve eşitliğe inanırlar. Yaşamlarına böyle bir inanç hakim olduğu için de kendileri için istedikleri her türlü özgürlüğü ve olanağı, birlikte oldukları insanlar için de isterler.

Terazi Burcunun Diğer Burçlarla İlişkisi

İlişkiSu grubu olan Balık, Yengeç ve Akreplerle ilişkileri hayallere dayanır. Terazi bu gruptaki burçların hayallerini yıkıp sonra da alıp başını gidebilir. Fakat su insanları da üstün hayal güçleriyle, Teraziyi allak bullak edebilirler. İlişkileri çok değişik olabileceği gibi, çekilmez de olabilir.

Ateş grubu olan Koç, Aslan ve Yay burçlarına Terazi insanı istek ve canlılık verir. Birlikte çok mutlu olabilirler. Fakat ateş insanı çok baskın çıkarsa Terazi komplekse kapılabilir.

Toprak grubu olan Oğlak, Başak ve Boğaları, Terazi insanı ezebilir. Daha sakin olan toprak insanı havai olan Terazilerle şaşkına dönebilir. Ama dengeli bir Terazi ile anlaşmaları olasıdır. Bu ilişkide iki taraftan birinin taviz vermesi ve hoşgörülü olması şarttır.

Hava grubu olan Terazi, Kova ve İkizlerle kendisi de aynı gruptan olduğu için çok iyi anlaşırlar. Özgürlük havası içerisinde, heyecanlı ve ileri düzeyde bir ilişki kurabilirler. Böylece birbirlerinden olumlu etkilenir ve karşılıklı anlayış içerisinde ilişkilerini sürdürebilirler.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Terazi burcu Terazi burcu kadını