Yay burcu özellikleri

Yay burcu özellikleri

Yay burcu özellikleri

Yay burcu, çok açık sözlüsün! Yay burcu, ateş grubunun en değişken burcudur.

(23 Kasım - 21 Aralık)

Yıldızı: Jüpiter (Neşe, bolluk ve zenginlik kaynağı)
Grubu: Pozitif, Ateş
Nitelik: Değişken
Burcun cinsiyeti: Eril
Burcun türü: Canlılık
Yeteneği: Düşünme
Hedefi: Büyük üne kavuşmak
Amacı: Çok yazıp görmek
Bastırman gereken huyun: Başkalarını küçük görmek
Şanslı günü: Perşembe
Şanslı sayıları: 4,14,24
Şansı taşı: Turkuazın mor ve tonları
Şanslı rengin: Menekşe moru, koyu mavi, yeşil ve mor.
Sevdiği çiçekleri: Mor menekşe, leylak
Bitkileri: Anason, Ardıç, Hodan.
Sevdiği koku: Menekşe, zambak, nergis.
Müzik tarzı: Pop
Vücutta temsil ettiği yerler: Karaciğerler, uyluklar
Mevsimi: Kış
Olası hastalıklar: Romatizma, gut, siyatik, ateşten ve sıcaktan zarar görme, spor sakatlıkları, kalçalar ve uyluk bölgesi sorunları.
Sağlığa yararlı gıdaları: Süt ve süt ürünleri, sebze, yağlı tohumlar, muz.
Uzak durması gereken gıdalar: Şekerli yiyecekler ve içecekler.
Uyumlu burcu: Kova ve Terazi
Karşıt burcu: İkizler
Başarılı olacağı meslek grupları: Müdürlük, politika, yöneticilik, bankacılık, öğretmenlik, avukatlık, komisyonculuk, memurluk, sanatkar. 
Olumlu özellikleri: Sonuçları önceden görme, geniş ve ilham veren zihin, cömert, açık sözlü, hem yargıç hem öğretmen.
Olumsuz özellikleri: Sorumluluk almaktan kaçan, sınırları zorlayan, abartmaya eğilimli, dağınıklıktan hoşlanan.
Burcun yönettiği ülke: Arabistan, Macaristan, Madagaskar, Avustralya.
Burcun yönettiği şehir: Narbonne, Stuttgart

Yay burcu insanlarının geniş bir yüreği vardır. Tüm gelişi güzelliğin arkasında muhteşem bir düzen olduğuna inanmaktadır. Bu düzenin anahtarını araştırmayla deneyimle günlük yaşamın akıl köreltici kalıplarını kırmakla istekli olur. Neşeli yapılarından dolayı etrafına enerji verir. İçgüdüleri ile hareket edip, düşünce biçimlerine açık olduklarından dolayı, seçebileceği yöntemlerin biride yolculuktur. Yayların prensibi, hayatı bir macera gibi adrenalin içerisinde güvence korkusu olmadan yaşamaktır. Bütün bunlar için özgürlük zorunludur. Hem iç hem de dış dünyanın ufuklarını genişletmektir. Coşku ve macera Yay burcunun tutkusudur. Esnektirler. Sıkıntıdan kolay kurtulabilir ve çabuk uyum sağlayabilirler ve içlerinden geldiği gibi davranmayı severler. Eğlenceli yapıları ve neşeli davranışlarıyla arkadaş ortamında aranan kişilerdir. Çevresinde de kendisi gibi neşeli insanları görürsünüz. Geçmişe ait hesapları yoktur. "Yaşanması gerekiyorsa yaşanılır" düşüncesiyle yaşamlarına devam ederler. Dışarıdan bakıldığında oldukça rahat tiplerdir. Hayal güçleri gelişmiş olan yaylar risk almaktan kaçınmazlar.

Yay burcu fiziksel özellikleri

Yay burcu insanları genel olarak uzun boylu olurlar. Fizikleri, ince bir bel ve yağsız bir vücut ile tanımlanır. Kahverengi saç tonlarına sahip olurlar ve pembe/beyaz tonlarında bir ten rengine sahiptirler. Yay burcu insanları, kendilerine her zaman güvenir ve her konuda iyimser olmayı seçerler. Diğer insanlar gibi giyinmeyi sevmez. Onlar sıra dışı olmayı sevdikleri için kimsenin giymediklerini giyerler.

Yay burcu erkeği

Yay erkeği özgürlüğüne düşkün olmasına rağmen, çok kıskançtır. Sevgilisine bunu belli etmemeye çalışır. Bu huyunu ne kadar gizlemek istese de sürekli sahiplenici davranışlarıyla sevgilisini çileden çıkartabilir. Karşısındaki kişiye aniden sevdiğini söyleyebilirler. Sevdiğini memnun edebilmek için elinden geleni yapar. Fakat daha sonra da ondan uzaklaşabilirler. Sorun aslında karşı tarafta değil, yay burcu erkeğindedir. Çünkü fikirleri değişmiştir. Her konuda mutlaka söyleyecekleri sözleri daima vardır. Karşısındaki insanların sorunlarına önemle yaklaşır. Hareketli olmalarına rağmen, rahat tavırları sizi zorlar. Neşeli davranışları ile komik durumlara düşmekten korkmazlar. Ciddi konulara bile gülebilirler. Bu davranışları umursamaz oldukları anlamına gelmez. Zor zamanlarınızda yanınızda bir yay erkeği var ise, kendinizi mutlu hissederseniz şaşırmayın. Pozitif yaklaşımları ile çevrelerine karşı duyarlıdırlar. Sözler vermekten çekinmezler ama tutmakta zorlanırlar.

Yay burcu kadını

Yay kadını hareketliliğiyle dikkat çeker. Yay burcunda doğan kadınlarda tıpkı yay erkekleri gibi özgürlüklerine çok düşkündür. Kolay kolay evlenmek istemezler. Yardımsever ve iyi niyetli yapıları ile başka insanlara karşı kötü niyet beslemezler. Her konuda çok bilmişlik tasladıklarını görebilirsiniz. Ukaladırlar. Yaptığı sevimliliklerle gönül almasını bilirler. Zaman zaman kıskançlıkları ve düşüncesizlikleri su yüzeyine çıkabilir. Yay kadını, ailesini, yakınlarını sever ve onlarla ilgilenir. Evde otursa da, çalışsa da kendini oyalayacak bir konu bulur, bilgiye hayrandır. Okumayı ve öğrenmeyi severler. Verdikleri sözleri ve sorumsuzlukları yerine getirirler. Yay kadını ile yapılan evlilikten sıkılmazsınız. Rahat ve neşeli olmasının yanı sıra yeri geldiğinde sorumluluktan kaçmayan yay kadını ile hayatınız keyifli ve renkli geçecektir.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Yay burcu Yay burcu erkeği Yay burcu kadını