Yengeç burcu özellikleri

Yengeç burcu özellikleri

Yengeç burcu özellikleri

(22 Haziran - 23 Temmuz)

  • Grubu: Su
  • Uğurlu rengi: Beyaz
  • Uğurlu kokusu: Amber
  • Uğurlu çiçeği: Leylak
  • Uğurlu taşı: Gümüş
  • Uğurlu günü: Pazartesi
  • Uğurlu sayısı: 4 ve 16
  • Hassas noktaları: Göğüs, mide ve karaciğer.

Yengeç burcu insanları çok duygusal kişilerdir. Kolay anlaşılmazlar ve geçinmesi oldukça zordur. Arkadaşlıkları içtendir. Sert görünüşlerine karşılık çok yumuşak ve iyi kalpli olurlar. Mutlu bir yuva ve güvence isterler. Sorumluluk duyguları çok gelişmiştir. Aynı sorumluluğu karşılarındaki kişiden de beklerler. Kimi zaman onlarla, arada bir duvar varmış gibi hissedilir ama, bu duvarı aşanlar çok yumuşak, sevgi dolu bir kişi ile karşılaşırlar. Başladıkları işi yarım bırakmazlar. Sevdiklerine de bağlı olurlar. Müziğe çok yatkındırlar. Bazıları dinsel konulara eğilimlidir.

Yengeç Burcunun Olumlu Yönleri

İyi kalpli, duyarlı, sevimli, analık ve babalık içgüdüsü kuvvetli, koruyucu, vatansever, temkinli amacına sıkı sıkıya bağlı, cin gibi uyanık, becerikli, zeki ve yuvalarına bağlı insanlardır.

Yengeç Burcunun Olumsuz Yönleri

Aşırı duygusal, fazla heyecanlı, alıngan, çabuk sinirlenen, değişken, somurtkan, kendine acıyan, bağışlaması çok güçlü olan, dengesiz, dağınık, övgüye dayanamayan zayıf olduğu noktaları gizleyen ve katı bir görünüme sahip insanlardır. Yengeç burcunu tanımlayan sözcük "Hissederim"dir.

Yengeç Burcu ve Sevgi

Sevgi ile yaklaşılmazsa Yengeç burcu kadını ve erkeği katı, dünyaya karşı koruyucu bir kabul oluşturur. Sevgi söz konusu olduğunda bağlı ve kararlıdır. Özveri sahibidir ve pek fazla karşılık beklemez. Koruyucu içgüdüsü, karşısındaki insanları zaman zaman sıkboğaz edebilir.
askAlaydan korkar, eleştiriden nefret eder. Öfkesi kötü ve intikamı acı olabilir. Kimi zaman çok bencildir. Başkasının düşüncesine saygı göstermez, herkesin kendisi gibi hissedip davrandığını zanneder. Yalnızlığı hiç sevmez. Yengeç kadını korunmak ister. Kendini kötü hissettiğinde başını dayayıp ağlayabileceği bir omuz arar. Evini sever, erkeği ile ilgilenmekten zevk alır. Çok iyi bir annedir. Güçlü erkeklerden hoşlanır. Armağanlarla şımartılmayı sever. Eşinin bir başka kadınla ilgilenmesi onu dünyaya küstürebilir. Onu bir daha hiç affetmez ve bir daha eskisi gibi olamaz Eşini yücelten ve başarıya ulaşmasına çalışan kadınlardandır. Her konuda destek ve yardımcıdır.

Yengeç Burcunun Evi

Yengeç insanı geçmişe çok bağlı bir insan olduğundan antika eşyalardan hoşlanır. Eski eşyalarını atmaya asla kıyamaz ve onları saklar. Hele anısı olan eşyalar, kullanılmayacak hale gelse bile evinde durur. Yalnız arada sırada modern eşyalara da ilgi duyar. Yengeç insanının evi, bu yüzden ıvır zıvırla doludur. Buna rağmen evi son derece zevkli ve özenli döşenmiştir.

Yengeç Burcu ve İş

Yengeç insanı iş konusunda, doğuştan yeteneklidir. Para konularına kafası çok çalışır. Korkunç tutkusu ile iş dünyasında önemli başarılar elde eder. Yalnız biraz ters olduğu için, iş arkadaşlarıyla zaman zaman ilişkileri zayıflar. Yuvasında veya özel yaşamında huzuru bozulursa, bu iş yaşamına da yansır ve çalıştığı ortamda rahatsız edici bir atmosfer yaratabilir. Sezgileri çok güçlü olduğu için genellikle her konuda bilgi sahibidir. Bir konuyu yeterince anlamadan mantıksızca örneklerde bulunabilir. Zaman zaman saçma kararlar verebilir. Alışkanlıklarına çok bağlı ve tutucudur. İşinde büyük bir dirençle çalışır. Çevresinde ki her şey yerle bir olsa bile, o çalışmaya devam eder. Sessiz bir işçi, zamanı iyi ayarlayan uzman bir yöneticidir. Arkadaşlıkları yavaşça kurar ve idareyi ele alır.

Yengeç Burcunun Diğer Burçlarla İlişkisi

İlişkiSu grubu olan Balık, Yengeç ve Akreplerle olan ilişkileri oldukça çoşkuludur. Eğer kontrol edilmezse birbirlerine zarar da verebilirler. Dengeyi sağladıklarında enbilgi.com aralarındaki ilişki oldukça renklidir. Ateş grubu olan Koç, Aslan ve Yay burçları ile olan ilişkilerinde birbirleri için tehlikeli olabilirler. Zaten içgüdüsel olarak birbirlerinden korkar ve saygı duyarlar. Eğer özellikleri dengeli olursa, birliktelikleri güzel olabilir.

Toprak grubu olan Oğlak, Başak ve Boğalarla dengeli bir ilişki sürdürebilirler. Yalnız aşırıya kaçtıklarında birbirlerine zarar da verebilirler.

Hava grubu olan Terazi, Kova ve İkizlerle ilişkileri çalkantılı ve inişli çıkışlıdır. Kontrollü bir ilişki sürebilir, ama birbirlerini zamanla yıpratabilirler.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Yengeç burcu Yengeç burcu kadını