Avon Far Away Infinity EDP İncelemesi

Parfüm düşkünü insanlar için yorumladığımız Avon Far Away Infinity isimli parfüm açıklamasını okuduktan sonra, parfümü daha kullanmadan bırakacağı etkiyi hissetmeye başlayacaksınız!

Avon Far Away Infinity EDP İncelemesi

Avon Far Away Infinity EDP İncelemesi

Avon'un Far Away parfümü hemen hemen herkes tarafından bilinmekte ve çok beğenilmektedir. Oldukça kadınsı bir yönü olan Far Away'in birçok versiyonları çıkarıldı. Bunlardan biri de 2016'da sürülen Far Away Infinity versiyonudur. Avon Far Away Infinity, Honorine Blanc tarafından oluşturulan oldukça hoş bir parfüm.

Şimdi  biraz notalarına değinelim.

Üst Nota: Bergamot, kadife çiçeği ve gardenyadan meydana gelmektedir.

Orta Nota: Portakal çiçeği, yasemin zambak ve yasemin zambaktan oluşuyor.

Alt Nota: Vanilya, paçuli ve sandal ağacı ile kapanışı yapıyor.

Öncelikle söylemeliyim ki kokuları tanımlama da başarısızım. Elimden geldiğince anlatmaya çalışacağım. Umarım faydalı bir yazı olur.

Avon Far Away Infinity EDP Fotoğrafı

Parfüm klasik Far Away'e göre oldukça modern. Bu parfümde de vanilya notası hakim.  Beyaz çiçeklerle açılan, çok az turunç kokusu hissettiğim ve vanilya ile devam eden egzotik bir havası var. Tatlı bir koku algılıyor olsam da yazın rahatlıkla kullanılabilir.

Özellikle de yaz akşamlarına oldukça uyum sağlayacaktır. Ancak yazları çok ferah kokular kullanırım diyorsanız kışa saklamanızda fayda var. Çünkü size göre gündüz sıcağında bunaltıcı olabilecek bir kokuya sahip. Bana göre mevsimsiz bir parfüm. Edp olmasıyla oldukça da kalıcı. İmza parfüm olabileceğine inanıyorum. Avon piyasadan kaldırmadığı sürece... 

Koklamamış olsam da yabancı forumlarda Paco Rabanne markasına ait Olympea isimli parfüme benzetildiğini okudum. O parfümü biliyor iseniz hangi tınıda olduğunu tahmin edersiniz. 

Vücut losyonu da parfümle aynı kokuya sahip olduğu için kalıcılığını daha da arttırıyor. Ve gerçekten yumuşacık bi his bırakıyor. Losyonun olumsuz diyebileceğim tek yanı içerisinde paraben barındırması. Eğer bu konuda hassas iseniz losyonu es geçebilirsiniz. Zira kendisi tek başına gerçekten kalıcı bir parfüm. Ancak kalıcılık cilt tipine göre bir miktar farklılık gösterecektir. Bunu yine göz önünde bulundurmanızda ve numunesini deneyip almanızda yarar var.

5 8
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ