Ayak bakımı nasıl yapılır?

Ayak bakımı nasıl yapılır?

Ayak bakımı nasıl yapılır?

Tıpkı eller gibi, ayaklarımız da kişiliğimizin aynasıdır. Bir kadının temizliği, titizliğini ve bakımlı olup olmadığını ayaklardan da anlayabilirsiniz. Bakımlı ayaklar için, yumuşatıcı bir krem, düzgün kesilmiş tırnaklar ve cilt tonuyla uyum sağlayan renkte bir oje yeterlidir.

Ayak bakımı yapım aşamalarında verilen resimleri daha net görüntüleyebilmek için, resimlerden birinin üzerine tıklayarak açılan pencere üzerinde ileri geri fonksiyonları ile açıklamaları okuyabilir ve resimleri daha net görüntüleyebilirsiniz.

Ayak güzelliğini keşfedin..

Ayaklarınızı temizleyin1 Ayak tırnaklarınızda ki eski ojenizi asetonlu pamukla iyice temizleyin. Son yıllarda çıkan asetonsuz oje çıkarıcılar hem temizlik, hem de besleyicilik açısından çok yararlı.

Tırnaklarınızı kesin2 Tırnaklarınızı düzgünce kesin. Tırnaklarınızın şekline kendiniz karar verip, isterseniz yuvarlak, isterseniz köşeli olarak kesin.

Tırnaklarınızı yumuşatın3 Tırnak etlerini yumuşatıcı bir kremle geriye itin ve özenle masaj yaparak cilde iyice yedirin. Daha sonra bir kaç dakika bekleterek cildinizin kremi emerek yumuşamasını sağlayın.

Ayaklarınızı yumuşatın4 Ayaklarınızı sabunlu, papatya ya da nane çayı ilave edilmiş ılık suda 10-15 dakika kadar dinlendirin. Bitkisel çay tüm organizmanıza yararlı olmanın yanı sıra gevşemenizi de sağlayacaktır.

Ayaklarınıza friksiyon yapın5 Yumuşak bir süngerle friksiyon yaparak ayaklarınızı kurutun. Bu işlem sayesinde ayaklarınızın kan dolaşımı artacaktır.

Tırnaklarınızı koruyun6 Tırnak diplerinizi pamuklu çubukla yada fırça ile düzeltin. Kanamaya yol açmamak için tırnak diplerindeki etleri dikkatlice geriye itin.

Ayaklarınıza krem sürün7 Ayaklarınızı ve bacaklarınızı masaj yaparak kremleyin. Bu işleme ayak parmak uçlarından başlayarak bileklere kadar yumuşak hareketlerle devam edin. Bunu da 10-15 dakika kadar tekrarlayın.

Parmak aralarına pamuk koyun8 Parmak aralarına pamuk ya da enbilgi.com kıvrılmış kağıt mendil yerleştirin.
9 Tırnaklarınıza önce şeffaf besleyici oje sürün. Kuruduktan sonra seçtiğiniz renkte ojeyi özenli bir şekilde iki kat sürün.

Ayaklarınızı dinlendirin10 Oje işleminden sonra 10-15 dakika kadar kuruması için bekleyin. Bu süre içerisinde ayaklarınızı bir yere dayayarak yukarıya kaldırın ve bu sayede gevşemesini sağlayın.

5 6
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ