Ayak kokusu nasıl giderilir?

Ayak kokusu nasıl giderilir?

Günümüzde bayanlarda dahil olmakla beraber en sık erkekler ayak kokusu sorunu yaşamaktadır. Ayak kokusunun oluşma sebeplerinden büyüğü olan, uzun süre ayağımızın ayakkabı içerisinde olmasıdır. Ayak kokusunu azaltmak için günlük çorap değiştirerek bunların önüne geçebiliriz. Ayak kokusu oldukça rahatsız edici ve insanın rahat hareket etmesini engelleyen bir durumdur. Toplum içerisinde misafirlik gibi yerlere gidildiğinde ayağınızı ayakkabıdan çıkardığınızda ayağınızın kokuyor olması bütün dikkatinizi oraya çeker ve sosyalleşmenizi tam anlamıyla durdurur.

Ayak kokusu ayrıca mantar gibi bazı rahatsızlıklardan dolayıda oluşmaktadır. Eğer ayak kokunuzun sebebi herhangi bir sağlık sorunu değil ise bir kaç basit ayak kokusunu giderme yöntemi bulunmaktadır. Ayak kokusu için alabileceğiniz en pratik ve en kalıcı yöntemlerden birisi; her gün farklı bir çorap ve farklı bir ayakkabı kullanmanızdır. Ayakkabı içerisinde oluşan nem kokuya sebep olur ve mikroorganizmaların çoğalmasına sebep olur.

Son yıllarda yaygınlaşan ve sıkça kullanılan ayak dezenfektanları, kremler ve jeller, kokuyu gidermede oldukça etkili yöntemler arasında yer almaktadır. Lakin bu tip ürünleri kullanmadan önce bir doktora danışılmasında fayda vardır. Koku gideriyim derken kendinize zarar verebilirsiniz. Bu yüzden dolayı çok dikkatli olmanız gerekir.

5 3
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ