Bacak inceltme hareketleri

Bacak inceltme hareketleri

Bacak inceltme hareketleri

Bacak inceltme hareketleri denildiği zaman ilk etapta üşengeç bir şekilde yaklaşabiliz. Ancak aşağıda verdiğimiz bacak inceltme hareketleri sayesinde spor yaparken çok büyük keyif ile yapacak ve sonuçları gördükten sonra isteğiniz daha da artacaktır. Çoğu insan kilo alıp verirken ya istemediği yerden kilo alır ya da istemediği yerden kilo verir. Bu tip durumlarda bölgesel zayıflama ile istediğimiz bölgeleri çalıştırarak, istediğimiz bölgelerden kilo vermemiz mümkündür. Bu yazımızda sizler için bacak inceltme hareketlerini sunacağınız. Sunduğumuz hareketlerin bir kısmı plates ile bir kısmı da dambıl ile yapılmaktadır.

Bacaklarınızı inceltmek için;

Yapacağınız hareketler aynı anda karın kaslarınızın ve kalçalarınızın sıkılaşmasına da yardımcı olacaktır. Bir sonraki aşamalara geçmek için, aşağıda bulunan rakamların üzerine tıklayarak geçebilirsiniz. Eğer aşamaları daha iyi takip etmek isterseniz aşağıdaki ilk resmin üzerine tıklayarak açılan sayfa üzerinde ileri geri butonları ile aşamaları kolayca takip edebilirsiniz.

Bacak inceltme hareketleri - İlk hareket

Bacak inceltme hareketleri - 1

Bacak inceltme hareketleri yazımızın ilk aşaması olan bu aşamada, evde rahatlıkla sağlayabilirsiniz ve bu aşama sizin için tek gerekli malzeme, dambıldır. Ancak zorunlu değildir. Dambıl kullanmanız daha hızlı sonuç verecek ve kollarınızın tamamen açık kalmasını sağlayacaktır.

  • Bacak sıkılaştırmanın ilk hareketinde, A resminde olduğu şekilde vücudunuz dimdik olacak şekilde durarak dambılları iyice kavrayın.
  • Ardından sol bacağınız, sağ bacağınızın üstüne gelecek şekilde çaprazlama bir şekilde yavaşça aşağıya doğru eğilin. Bu aşamayı yaparken, vücudunuzun dimdik bir şekilde durduğundan ve kollarınızın aşağıda olduğundan emin olun.
  • Bir önceki aşamada yani B aşamasında yaptığınızın tersini yapmanız gerekmektedir. Bu sefer sağ bacağınızın, sol bacağınızın üstüne gelecek şekilde çaprazlama olarak çökün.

Bacak inceltme hareketleri yazımızın ilk aşamasını tamamladıktan sonra, aşağıda bulunan sayfa numaralarına tıklayarak bacak inceltme hareketleri - 2'ye geçerek bacak inceltmeye devam edebilirsiniz. :)

Bacak inceltme hareketleri - İkinci hareket

Bacak inceltme hareketleri - 2
Bir önceki aşamada olduğu gibi bu aşamayı da kolaylıkla evde uygulayabilirsiniz. Bu aşamada yapacağınız işlemler, kol, göğüs, kalça ve bacaklarınızı sıkılaştırmanızı kolaylaştıracaktır. Ancak bu işlem için direnç bandı elde etmeniz gerekmektedir.

  • A kısmında gördüğünüz resim, başlangıç resmidir. Resimde olduğu gibi yaklaşık 100 derecelik bir açıda durarak, omuzlarınızın önde olmasına dikkat edin. Ardından direnç bandını normal vaziyette tutarak B aşamasına geçin.
  • Bu kısımda direnç bandını pozisyonunuzu bozmadan sadece kollarınızı geriye doğru çekin. Bu pozisyonda durarak direnç bandını çektiriyor olmak pek çok kasınızı çalıştıracaktır.

Bacak inceltme hareketleri - Üçüncü hareket

Bacak inceltme hareketleri - 3
İlk aşamamızda olduğu gibi, bu aşamda da sadece dambıl elde etmeniz yeterlidir. İlk aşamada dambıl kullanmanız pek önemli değildi ancak bu aşamada kesinlikle dambıl kullanmanız gerekmektedir. Bu aşamada yapıcağınız hareketler, karın, sırt, omuz, kol ve bacak kaslarınızı çalıştıracaktır. Özellikle bacak için etkili bir çözümdür.

  • İlk harekette bacaklarınızı birbirlerinden ayırarak, bedeniniz dik vaziyette olacak şekilde şekilde kollarınızı dimdik havaya kaldırın.
  • Pozisyonunuzu hiç bozmadan, geride olan bacağınızın diz kapağını yere değdirin ve 2-3 saniye sonra tekrar bir önceki pozisyona geçin. Bu hareketi 15 kez tekrarladıktan sonra ayak değiştirerek aynı işlemi tekrar uygulayın.

Bacak inceltme hareketleri - Dördüncü hareket

Bacak inceltme hareketleri - 4
Bu aşama için herhangi bir materyale ihtiyacınız yoktur. Her ortamda uygulayabilmeniz mümkündür. Bu aşamada uygulacaklarınız; basen, kalça ve bacak sıkılaştırma işleminize yardımcı olacaktır.

  • İlk olarak resimde olduğu pozisyonda, ayaklarınız birbirine birleşik şekilde ve kollarınız omuz hizasından yere düz bir olarak inecek şekilde, enbilgi.com bir sonraki adım için hazır olarak bekleyin.
  • Ardından, ilk olarak dilediğiniz bacağınızı olabildiğince ileriye doğru çekin. Normal şartlarda dizinizin göğüs hizasına gelişi hareketi doğru yaptığınızın kanıtıdır. Bu işlemi yaparken vücut istifinizi bozmamanız gerekmektedir. Ardından dilediğiniz kadar tekrar yaptıktan sonra, aynı işlemleri diğer bacağınız için de uygulayın.

Bacak inceltme hareketleri isimli yazımız hakkında ki yorumları aşağıda bulunan yorum alanından yaparak, sporun nasıl etkili olduğu konusunda insanlara bilgi verebilirsiniz. :) Bacak inceltme hareketlerinin işe yaraması dileğiyle. :)

5 15
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ