Bacak kası nasıl yapılır?

Bacak kası nasıl yapılır?

Bacak kası nasıl yapılır?

Günümüzde en sık bayanlar tarafından rağbet gören bir uygulamadır. Bacak bölgelerinde sıkılaştırma yaparak gereksiz yağlardan kurtularak daha sıkı bir bacaklara sahip olmayı tercih edebiliriz. Aşağıda hem erkekler hem de bayanların uygulayabileceği bacak kası geliştirme yöntemleri bulunmaktadır. Bu yöntemleri spor salonlarına gitmeden evde kolay bir şekilde uygulayabilir ve kısa sürede bacaklarınızı sıkılaştırabilir ve kas yapabilirsiniz.

Aşağıda verilen adımlar takip edilirken dikkat edilmesi gereken en önemli unsur, adım atarken dis kapağımızın ayak parmaklarını geçmemesine özen göstermeliyiz.
Aşağıda bulunan resimleri görmekte güçlük çekiyorsanız, resimlerin üzerine tıklayarak daha net bir şekilde görüntüleyebilir ve açılan sayfa üzerinden açıklamaları takip edebilirsiniz.

Bacak kası yapma 1. aşama İlk aşamamızda ellerimizi belimize koyarak dik bir vaziyette duralım ve ardından ikinci adıma geçelim.
Bacak kası yapma 2. aşama Bu aşamada ellerinizin istifini bozmadan dizinizin yerden 1 cm yukarıda kalacak biçimde çökünüz ve yaklaşık yarım saniye kadar bekledikten sonra ayağa kalkınız.

Yukarıda verilen aşamayı uygularken 1. bacağınızı yaptıktan sonra 2. yapışınızda öteki bacağınız için aynı işlemi uygulayarak 5x16 olacak şekilde uygulayınız. Yaptığınız her 15 sefer sonucunda yaklaşık 1 dakika bekledikten sonra öteki sete başlangıç yaparak spora başlayınız. Bu işlemi düzenli uygulamanız sonucunda bacağınızda oluşan sıkılaşmayı gözle görülür şekilde hissedeceğinizden emin olabilirsiniz.
Bu işlemleri uygulurken en fazla güç uyguladığınız bölgede nefes vererek, uyguladığınız işlem esnasında kullandığınız gücün azaldığı bölgelerde ise nefes alarak işlemi uygulayınız. Aynı zamanda bu tip hareketleri uygularken hızlı bir şekilde değil, yavaş bir şekilde uygulamanız kasın algılamasını sağlayacağından daha yararlı ve etkili olacaktır.

NAN 0
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ