Balerin Topuzu Nasıl Yapılır?

Balerin Topuzu Nasıl Yapılır?

Balerin Topuzu Nasıl Yapılır?

Balerin Topuzu ofiste, özel günlerde ve davetlerde bayanlara çok yakışan bir model. Balerin topuzunu kendinize uygulamanız da oldukça kolay. Saçlarınızın yeterli uzunlukta olması yeterli. Saçınızı balerin topuzu ile yıpratıcı işlemlerden koruyarak hızlı ve kolay şekillendirebilirsiniz.

İş ortamında, balerin topuzu rahat etmenizi sağlayacağı gibi şık görünmenizi de sağlıyor. Her mevsim bu saç modelini kullanabilirsiniz. Yazın sıcağında saçlarınızı toplamınız için bu model ideal. Şık kıyafetleriniz ve abiyelerinizin üzerinde balerin topuzu kullanarak zarif ve asil bir ifade kazanabilirsiniz.

Şimdi bu modeli nasıl hazırlayacağınıza ve nelere ihtiyacınız olduğuna bir bakalım. Öncelikle bir kaç renkte üretilen saç süngerlerinden saç renginize uygun olanı satın almalısınız. Fiyatları uygun olan saç süngerini toka ve aksesuar satan bijuterilerden kolaylıkla bulabilirsiniz. Lastik ve tel tokaya da ihtiyacınız olacak. Önce saçınızı topuzun yüksekliğini istediğiniz yerden at kuyruğu şeklinde kancalı lastikle bağlayın. Daha sonra saç süngerinin ortasındaki boşluktan saçınızı geçirin. Daha sonra süngerin etrafına eşit şekilde saçınızı dağıtarak üzerine lastik takın. Saçınızın sarkan kısmını topuzun etrafına sararak tokalayın veya topuzun içerisine gizleyerek tel tokalar ile sabitleyin. İşte bu kadar kolay.
Balerin topuzunu hazırlarken saçın ön tarafı genelde sıkıca geriye doğru taranır. Saçın ön kısmını ortadan ayırarak taranan modeller de vardır. Balerin topuzunu hazırladıktan sonra sprey ile saçınızı sabitlerseniz daha uzun süre dağılmadan kullanabilir ve saçınızın daha parlak görünmesini sağlayabilirsiniz.

5 9
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ