Balıksırtı saç örme

Balıksırtı saç örme

Balıksırtı saç örme

Zaman zaman yaşamımız içerisinde farklılıklar yaparak değişik görünmek isteyebiliriz. Balıksırtı saç örmesi çoğu erkek tarafından beğenildiğinden dolayı bayanlar bu örgüye yönelebilir. Yapılmış bir balıksırtı saç modeline bakıldığı zaman, yapılması zor görünse daha yapımı oldukça basittir.

Sizlere adım adım, aşamalı bir şekilde balıksırtı saç örgüsünü aşağıda anlattık. Ayrıca aşağıdaki resimlerin üzerine tıklayarak, daha net görüntüleyebilir ve yapımı hakkındaki açıklamaları takip edebilirsiniz.

Balıksırtı saç örgüsü yapabilmeniz için, saçlarınızın düz olması ya da dalgalandırılmış olması pek önemli değildir. Lakin düz saç ile yaparsanız daha şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

Balıksırtı saç örgüsü - 1 İlk öncelikle resimde olduğu gibi saçlarımızın hepsini arka tarafa atıyoruz.
Resimde olduğu gibi, saçın en dip kısmından yani alnınızın bulunduğu bölgeden saçı alarak üç eşit bölgeye ayırın.
Ardından saçı örerken iğne tutamlar alarak saç modelinizin içerisine dahil ediniz.
Ördüğünüz her bir örgünün diğerleri ile orantılı olmasını sağlamanız gerekmektedir.
Balıksırtı saç örgüsü - 2 Aynı şekilde ense bölgenize kadar bu şekilde örmeye devam ediniz.
Bu örgüyü yaparken saçlarınızı gergin bir yapıda oluşturmalısınız. Eğer balıksırtı örgüyü gevşek bir şekilde yaparsanız, örgünün kenarlarından saçlar çıkarak kötü bir görünüme neden olabilir.
Balıksırtı saç örgüsü - 3 Balıksırtı saç örgünüzün tamamlanmasına doğru elde ettiğiniz görüntü bu şekilde olacaktır. Dilerseniz saçınızın açılmaması için lastik toka yardımları ile toplayabilirsiniz.
Eğer sizin yapmak istediğiniz daha şık bir model ise, saçın uç kısmından tutarak içeriye doğru yani ensenize doğru rulo biçiminde katlayın. Katlama tamamlandıktan sonra bir toka yardımıyla saçınızı tutturunuz.
5 14
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ