Başarının sırrı

Başarı tüm insanlar tarafından elde edilmek istenir. Başarının sırrı aslında çok zor değildir. Başarının sırrı isimli yazımız sayesinde sizlerde başarıya yaklaşacak ya da kavuşacaksınız!

Başarının sırrı

Başarının sırrı

Başarının sırrı denildiğinde, bir insanın başarılı olabilmesi, zengin olabilmesi için üniversiteler yüksek okullar bitirmesine gerek yoktur. Başarı azimden doğan bir şeydir. Azmi olan her insan hayatta başarılı olabilir. Toplum tarafından bize yapılan baskılara kulak asmamak, başarıya giden yolda ki en önemli hedeflerden birisidir.

Başarılı olmanın en büyük sebeplerinden biri sevdiği bir konuyu/işi yapmaktır. Bir insan sevmediği bir konuda başarılı olmak istediğinde o kişi ne kadar çabalasa dahi başarılı olması imkansız gibidir. Başarılı olmak isteyen kişilerin ilk etapta dikkatli olması, ilgilendikleri şeye odaklanabilmeleri gerekmektedir. Başarının sırrı konusu göreceli bir konudur ve başarı denildiğinde bunun sadece iş anlamında algılanması yanlış olur.

Başarının sırrı

Başarılı olmanın sırrını daha iyi anlayabilmek için aşağıdaki başarının sırrı olarak nitelendirilen hikayeyi okumakta fayda var;

Başarı hikayesi olarak Microsoft'un kurucusu Bill Gates'den örnek vermek gerekirse;

Bill Gates tüm her şeye başlamadan önce geleceği düşündü. Bilgisayarın kendisi için ne kadar önemli olduğunu ve bilgisayarın gelecekte nasıl bir hâle dönüşeceğini göz önünde bulundurarak plan yaptı.

Her seferinde akıllı kişilerle çalışmayı tercih etti ve çalıştı. Bill Gates'e göre; "akıllı bir adam, başkalarının da aklından istifade ederek üstün başarılara imza atabilmektir". Bill Gates çalışanların başarılarını etkilemek, daha fazla performans göstermeleri açısından yanında bulunan kişileri şirkete ortak etmişti. Yanında çalışan tüm kişilere değer veriyordu. Sonucunda bir elemanın işten ayrılması işlerin aksaması demekti. Elemanlarına değer veriyor olmasından dolayı Microsoft üzerinde ABD ortalamasına göre çalışan sayısı iki kat düşüktür. Ayrıca başarısındaki en büyük etkenlerden birisi sadece belli bir noktaya odaklanmasıydı. Bir kişi birden fazla işi aynı anda yürütmek istese dahi ya hepsi batar yada en kötü ihtimalle birisi ortalamanın üstünde ya da altında kalır.

Başarının sırrı isimli yazımız hakkında ki yorumlarınızı aşağıda bulunan yorum alanı üzerinden yapabilirsiniz. Google'dan bizleri başarının sırrı şeklinde aratıp gelip, yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz.

5 9
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ