Bebeklerde gaz sancısını azaltma

Bebeklerde gaz sancısını azaltma

Bebeklerin gaz sorunu aslında anne ile kaynaklı bir sorundur. Bebeğinizin gaz sorununu düzeltebilmek için emziren anneler bir takım önlemler almalıdır. Bebeğin beslenme şekli, annenin gıda tüketimleri gibi. Normal bir bayanın günlük kalorisi 1500 ile 2000 arasında iken, emziren bir bayanın günlük kalorisi 4000 ile 5000 arasına ulaşabilmektedir. Durum böyle olunca, besin tüketimlerine oldukça dikkat edilmesi gerekir.

Bebek bakımı için önemli faktörlerden birisi annenin sıvı tüketiminin fazla olmasıdır. Bunun haricinde, günlük yemek öğünleri aksatılmadan düzenli bir şekilde yapılmalıdır.

Bunların haricinde, emzirme dönemlerinde annelerin kesinlikle inek sütünden uzak durmaları gerekir. Annenin tüketmiş olduğu süt ile annenin çocuğa vermiş olduğu süt aracılığı ile çocuğa giden mineraller çocuk üzerinde kolik ağlamalara neden olabilmektedir.

Çocuklarda merak edilen bir diğer konu ise reflüdür. Reflü sorununu azaltabilmek için, bebek beslenirken doğru bir biçimde beslenmelidir. Süt verilirken, bebek 45 derecelik bir açı ile beslenmeli ve beslenme sonunda yirmi dakika civarında anne kucağında dik bir vaziyette tutulmalıdır.

NAN 0
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ