Bel İnceltme Hareketleri

Bel İnceltme Hareketleri

Bel Egzersizlerini Önemi

Bel egzersizleri, hem bel inceltmek için hem de daha biçimli bir bele kavuşmak için oldukça önemlidir. Egzersiz yapmak; yaş, fiziksel durum, kilo ya da beslenme düzeni fark etmeksizin büyük öneme sahip olan bir faaliyet olduğu gibi, bel inceltme hareketleri yaparak, düzgün bir vücuda sahip olmak ve doğru duruşa kavuşmak oldukça kolaydır.

Bel İnceltme Hareketleri

Bel inceltme hareketleri için her gün düzenli olarak egzersiz yapmanız şarttır. Bunun yanı sıra, beslenmenize dikkat etmeniz de son derece önemlidir. Günde yarım saat boyunca egzersiz yapmak, kısa sürede belinizin belirgin bir şekilde incelmesini sağlayacaktır.

  Bel inceltme hareketleri - 1

 1. Sırt üstü yatarak, bir bacağınızı kırın. Diğer bacağınızı ise elleriniz ile karnınıza doğru çekin. Dik bir şekilde uzattığınız bacağınızı havada doğrular çizermiş gibi hareket ettirin. 20 saniye sonra aynı işlemi, karnınıza doğru çektiğiniz bacağınız için yapın.
 2. Bel inceltme hareketleri - 2

 3. Yere omzunuz dik bir şekilde oturun. Bacaklarınızı açabildiğiniz kadar açın ve iki bacağınızda oluşabilecek maksimum mesafeyi oluşturun. Bir süre esnedikten sonra, ellerinizle bir ayağınıza değmeye çalışın. Bu şekilde esnedikten sonra, aynı işlemi diğer bacağınız için uygulayın. Bu egzersizi günde 30 kere yapmanız yeterli olacaktır.
 4. Bel inceltme hareketleri - 3

 5. Oturarak, kalçanızdan yukarısını hareket ettirmeye çalışın. enbilgi.com Ellerinizden başınıza destek olarak, sağa ve sola doğru hareket etmeniz yeterli olacaktır. Bu hareketi günde 20-30 kere yapmanız yeterlidir.
 6. Bel inceltme hareketleri - 4

 7. Ayakta dik bir şekilde durun. Önce esnemeniz gerekecek. Bu nedenle kollarınızı yukarı doğru açarak, genleşmeye çalışın. Daha sonra, bacaklarınızı omuz hizanızda açarak, ayak parmaklarınıza doğru dik bir şekilde ve dizlerinizi kırmadan esnemeye çalışın. Bu hareketi gün içerisinde 50 kere yapabilirsiniz.
 8. Bel inceltme hareketleri - 5

 9. Yere uzanın ve iki ayağınızı da kalçanıza 90 derecelik açı oluşturacak şekilde kaldırın. Daha sonra sırasıyla bacaklarınızı kendinize doğru çekin. Bu hareketi yaparken, başınızı elleriniz ile destekleyebilirsiniz.

Temel bel inceltme hareketleri bunlar olmakla birlikte, birçok alternatif hareket de bulunmaktadır. Bel inceltme egzersizleri aynı zamanda kalçanın sıkılaşmasına ve vücudun esneklik kazanmasına ortam hazırlayacaktır. Ancak dikkat edilmesi gereken nokta, egzersizlerin sürekli bir şekilde yapılmadığı sürece bir fayda sağlamayacağıdır. Bu nedenle egzersize başladığınızda, her gün düzenli şekilde uygulamaya özen gösterin.

5 13
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ