Bilgisayarı hızlandırma

Bilgisayarı hızlandırma

Çoğu zaman bilgisayarımıza format atabilmek mümkün olmuyor ve böyle zamanlarda bilgisayarın performansını arttırmak için çözüm önerileri içerisine girebiliriz. Bilgisayar performansını arttırabilmek için bir takım önemler alabiliriz.

İnternetten izlemiş olduğunuz her bir video dahi bilgisayarınıza kayıt edildiğinden, bu kayıt edilen videolar bilgisayar üzerinde zaman içerisinde yavaşlamalara neden olabilir. Gün içerisinde 5 dakikalık izlediğiniz bir video dahi bilgisayar içerisinde 15 mb'lık bir yer kaplayabilir. Bunun gibi pek çok video izlediğinizi düşünürseniz bilgisayar alanınızın büyük bir kısmı gereksiz yere kullanılıyor demektir.

Bilgisayar bakımı ve güvenliği açısından eğer bir windows kullanıcısıysanız bilgisayarın windows update yani güncelleme fonksiyonunu kapatarak bilgisayarın güvenliğini ve performansını arttırabilirsiniz. Bilgisayar üzerinde her bir update sırasında ek bir port açılımı yaparak virüsler için bir kapı açılmış olur. Aynı zamanda update sırasında bilgisayara download edilen gereksiz dosyalar performansınızı etkiler.

Bunların haricinde bilgisayar arkaplanı olarak düz renk kullanımı yapmanız performansınızı arttıracaktır.

Bunların haricinde bilgisayar üzerinde ccleaner isimli program ile bilgisayarınızın kullanımından bugüne dek, bilgisayar üzerinde bulunan bütün gereksiz dosyaları tek bir tık yardımı ile temizleyebilir ve bilgisayar üzerinde bulunan hatalı dosyaların düzelmesini sağlayabilirsiniz.

Aynı zamanda ccleaner programı sayesinde bilgisayarın başlangıç esnasında çalışan yani devreye giren gereksiz programların kapatılma seçeneğini kullanarak bilgisayarınızın hızlı devreye girmesini sağlayabilirsiniz.

Bunların haricinde bir virüs programı elde edilerek bilgisayarınız üzerinde virüs taratması yaparak virüslü dosyaları temizleyerek, internet hızınıza müdahale eden virüslerden kurtularak hızınızı çoğaltabilirsiniz.

5 6
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ