Boyalı Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Boyalı Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Boyalı Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Saçların neredeyse %98′ini proteinler oluşturur. Sürekli boya uygulanan saçtaki proteinler, boyanın yapısındaki kimyasalların etkisiyle zaman içerisinde canlılığını kaybeder ve saçlar parlaklığını yitirir. Boyalı saçlarınızın böyle bir görünüme ulaşmasını istemiyorsanız, bakımına çok dikkat etmeniz gerekmektedir.

Boyalı saç bakımı için; Saçlarınızı güneşin zararlı etkilerinden korumak ve renginde meydana gelebilecek solma ve matlaşmaları önlemek için güneşlenirken ya da yüzerken özel bakım uygulamalısınız. Sürekli şapka kullanımına özen gösterin ya da güneşe ve klordan koruyucu etkiye sahip saç kremlerinden kullanın. Saçlarınızı tararken çok zorlamamaya dikkat edin. Saçlarınızı kuruturken aşırı sıcak ayarı kullanmayın. Boya işlemi görmüş saçların sağlığı için nemlendirilmesi şarttır. Bunun için kaliteli bir saç kremi kullanabilirsiniz ayrıca boyalı saç bakımı için kreminin daha uzun süre saç rengini koruduğu da biliniyor. Saç kremini saçınıza uygularken diplerine değil uçlarına uygulayın, diplerine uygulandığında dökülmeler meydana gelebilir. Kepek şampuanlarının saç rengine zararlı etkileri herkes tarafından bilinir ve genellikle bu tür şampuanlardan uzak durulur. Fakat boyalı saçınızın rengi açılmasın diye kepeklerle baş etmek zorunda değilsiniz. Kepek şampuanıyla birlikte saç renginize yakın maddeler içeren saç kremlerini kullandığınızda sorun ortadan kalkıyor.

Tüm bunların yanında saçınıza uygulayacağınız doğal bakım kürleri ile hem ekonomik hem de sağlıklı sonuçlar elde edebilirsiniz. Örneğin, 200 ml şampuanın içerisine 2 yemek kaşığı çam terebentini ekleyerek oluşturabileceğiniz bu kürü her yıkamada boyalı saçlarınıza uygulayın. Boyadan dolayı yıpranan, sertleşen saçlarınız yumuşacık olacak.

5 6
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ