Bronzlaşmak için doğal yöntemler

Bronzlaşmak için doğal yöntemler

Bronzlaşmak için doğal yöntemler

Bronzlaşmak için insanlar ağızdan ağıza farklı yöntemler sunarlar. Bu yöntemlerin pek çoğu işe yaramaz ya da büyük bir çoğunluğu cilt üzerinde problemlere neden olur. Durum böyle olunca, bronzlaşmak için en doğal yolu korunarak seçmekte fayda vardır. Bronzlaşmak için güneş ışığı olmazsa olmazdır. Güneş ışığından gerekli mineralleri alırken bir yandan da kolay bir şekilde bronzlaşabilirsiniz. Aşağıda bulunan öneriler dahilinde istediğiniz vücut ten rengine kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Beyaz tenli kişiler, korucuyu faktör numarası yüksek güneş sütü, ya da kremi kullanmayı kesinlikle ihmal etmemeli. İlerleyen günlerde bu numarayı biraz düşürebilir, ama 10 derecenin altına düşürmemeye dikkat edilmelidir.
Güneş ışınlarının yeryüzüne dik geldiği öğle saatlerinde güneşlenmekten kesinlikle kaçınılmalıdır.
Güneş altında uzun süre kımıldamadan aynı şekilde yatmak sakıncalıdır. Hareket halinde yanmak en idealidir. Böylelikle ultraviyole ışınlarının vücuda dengeli dağılımı sağlanabilir. Döne döne ya da yavaş yavaş koyulaşmak en sağlıklısıdır.

Kısa zamanda esmerleşmeye çalışmanın son derece yanlış bir yol olduğu akıldan çıkartılmamalıdır. Derinin renginin yavaş yavaş koyulaşması gerekir.

Gündüz bir kaç kez, yaklaşık dört saat arayla güneş kremi ya da sütü deriye tatbik edilmelidir. İleri dönemlerde, güneş yağı da kullanılmalıdır.

Deniz sonrası mutlaka duş alınmalıdır. enbilgi.com Özellikle havuz sularında bulunan klorun, deniz suyundaki tuzun vücuttan uzaklaştırılması gerekir. Çünkü klor ve deniz suyu cildi kurutur.

Güneşte dolaşırken veya otururken başınızı mutlaka bir şapkayla korumalısınız. Bu şapka hava geçiren, terletmeyen ve sizi güneş ışınlarından koruyan tipte olmalıdır. Bu nedenle hasır veye keten şapkalar idealdir.

5 7
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ