Çamur lekesi nasıl çıkartılır?

Çamur lekesine günlük yaşantımızda sık sık maruz kalırız. Çamur lekesini çıkartmanın bir kaç yöntemi vardır. Bu yöntemler sayesinde çamur lekesinden kurtulabilir ve hayatımıza kaldığımız yerden devam edebiliriz..

Çamur lekesi nasıl çıkartılır?

Çamur lekesi nasıl çıkartılır?

Üstümüze başımıza çamur bulaştıran sadece çocuklar değildir. Kimi zaman bizde farkında olmadan üstümüzü çamur yapabiliriz. Hatta genelde kış mevsiminde yolda yürürken farkında olmadan paçalarımızın çamur olduğunu görürüz.

Çamur lekesi elbette kolay çıkan bir lekedir. Ancak yine de giydiğiniz kumaş türüne göre, çamur lekesinin çıkması sizi uğraştırabilir. Ancak yine de telaş etmeyin. Çamur lekesinden kolayca kurtulabilirsiniz.

Çamur lekesine maruz kaldığınızda ilk önce yapmanız gereken bazı uygulamalar vardır;

Üstünüze çamur lekesi bulaşınca ilk yapmanız gereken şey, üstünüzdeki çamurun kurumasını beklemektir. Çamur kuruduktan sonra sert kıllı bir fırça ile fırçalanmalı ve ıslak bir sünger yardımı ile leke hafifçe silinmelidir.

Bu işlemleri uyguladıktan sonra giysinin sıcak suda yıkanması yeterli olacaktır. Eğer leke bunlara rağmen çıkmamışsa, tuvalet ispirtosuna batırılmış bir süngerden yardım alarak çamur lekesi silinerek çıkarılmaya çalışılmalıdır.

Bu yöntemler sayesinde çamur lekesinden kolayca kurtulabilirsiniz. Eğer hala çamur lekesi çıkmıyor ise, kıyafetinizi bir kuru temizlemeciye götürerek yıkanmasını sağlayabilirsiniz.

4.8 6
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ