Check-up (Çekap) nedir?

Check-up (Çekap) nedir?

Check-up (çekap) nedir?

Çekap yani check-up, vücudunuzda barınan sorunları ve olabilmesi mümkün olan sağlık sorunlarını önceden tespit etmeye yarayan bir sağlık hizmetidir. Çekapın, sağlıklı bir yapıdayken yapılması gerekmektedir. Böylelikle yakalanması ve oluşması kolay olan hastalıklar tespit edilerek, hastalıklar başlamadan tedavi uygulanmaya başlanır. Kısacası çekap yani check-up bir taramadır. Sizi tarayarak barındırdığınız problemleri ortaya çıkartır.

Check-up (çekap) ile tespit edilebilen hastalıklar nelerdir?

Çekap tarama testi sayesinde sıklıkla tespit edilen hastalıkların başında, metobolizma rahatsızlıkları bulunmaktadır. Bunların haricinde tiroid, şeker, böbrek üstü bezleri, kalp hastalıkları gibi pek çok rahatsızlığın ön bulgusuna erişilebilmektedir.

Check-up (çekap) pahalı mı?

Büyükler tarafından sıklıkla ifade edilen; "herşeyin başı sağlıktır" sözü çok doğru bir söz olsa gerek. Sağlık tüm her şeyden çok daha önemlidir ve yeri gelir bunu almaya para dahi yetmez. Lakin ülkemizin ekonomisi gereği insanlar sağlıkları ile yeterince ilgilenemez ve masraflardan kaçınmaya çalışır. Çekap yani check-up çok fazla maliyeti olan bir testtir. Aşağı yukarı 3000 - 4000  TL gibi bir fiyat karşılığında bu tarama testini yaptırmanız mümkündür.

 

NAN 0
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ