Cilt beyazlatma kürleri

Cilt beyazlatma kürleri

Cilt Beyazlatma Kürleri

Kimi kadınlar cilt renginin biraz daha açık görünmesini ister. Ten rengini açmak için pek çok doğal yöntem bulunmakla beraber hangisinin size daha uygun olduğunu deneyerek bulabilirsiniz. Ancak bu kürleri uygulamadan önce mutlaka teninizin küçük bir bölümünde deneyiniz.

Cilt Beyazlatmak İçin Yumurta akı…

Cilde yumurtanın akını sürüp 15 dk bekletip yıkayınız cilt renginde açılma olduğunu göreceksiniz.

Cilt Beyazlatmak İçin Pirinç Suyu

Bir avuç pirinci, bir su bardağı su ile ıslatınız. 2-3 saat bekletilen bu su ile cildinizi siliniz. Çıkarmış olduğunuz bu suyu en fazla 2 gün kullanıp yerine yenisini yapınız. Pirinç yöntemi Asyalılar tarafından bilinen bir yöntemdir. Bu yöntemi birer gün ara ile 1 hafta uygulayınız. Zamanla cilt tonunuzun biraz daha açıldığını göreceksiniz. Ara ara bu yöntemi uygulamaya devam edebilirsiniz.

Buna benzer olarak pirinç unu ile hazırlayacağınız maskeyi de uygulayabilirsiniz. 2 tatlı kaşığı pirinç ununu içme suyu ile karıştırıp cildinize maske olarak sürünüz. 10 – 15 dk bekletip yıkayınız.

Cilt Beyazlatmak İçin Domates Maskesi

Bir küçük domatesin suyuna, hamur olmayacak şekilde azar azar un ilave ediniz. Muhallebi kıvamına gelince cildinize göz kenarları hariç yayınız. 10-15 dk civarı bekletip ılık su ile yıkayınız. Bu karışımı haftada en fazla 3 defa uygulayınız. Daha sonraki hafta cildinizi dinlendiriniz. Daha sonraki hafta tekrarlayınız.

Cilt Beyazlatmak İçin Limon

Limon bilinen en etkili cilt beyazlatıcıdır. Yalnız dikkat edilmesi gereken, limonu cilde direkt uygulamamanız gereğidir. Limondaki doğal asit cilde peeling etkisi yapar. Zamanla cilt tonunu açar.

Limonu eşit miktarda su ile seyrelterek cilde pamukla sürünüz. 10 dk kadar bekletip yıkayınız.

Yine çeyrek limon ile bir tatlı kaşığı balı karıştırıp cildinize uygulayabilirsiniz. Hazırladığınız bu maskeyi göz çevresi hariç yüzünüze uygulayıp, 10 dk bekletip ılık suyla yıkayınız. Bu maskeyi haftada 2-3 kez uygulayınız.

Cilt Beyazlatmak İçin Salatalık…

Yine salatalık da cilt beyazlatmak için oldukça etkilidir. Salatalık cildi tazeler.

Salatalığın suyu ile elma suyunu karıştırarak kullanabileceğiniz gibi sade olarak da cildinize tatbik edebilirsiniz. Elmada bulunan malik asit E ve C vitamini de enbilgi.com cildinize iyi gelecek ve cildinizi sıkılaştıracaktır. Pamukla bu suyu cildinize sürüp 15-20 dk bekletip durulayınız.

Bu kürlerden kendinize en uygun olanına deneyerek ulaşabilirsiniz. Kürleri bir hafta uygulayıp bir hafta cildinizi dinlendirmek suretiyle devam ettirebilirsiniz.

Bu kürlerin haricinde yaz kış mutlaka günlük güneş koruyucu kullanmalısınız. Çünkü cilde etki eden güneş ışınları zamanla leke ve koyulaşmalara neden olmaktadır.

5 8
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ