Değişik erkek isimleri

Değişik erkek isimleri

Değişik erkek isimleri

Bir eş ile başlayan yol arkadaşlığında insanlar mutluluklarını daha da arttırmak, sevdiği insandan bir parça dünyaya getirmek için çocuk yapmaya karar verirler. Çoğu insan hamilelik süresince çocuğunun cinsiyetini bilmediğinden ne isim vereceğine bir türlü karar veremez.

Bebeğin cinsiyeti belli olduktan sonra isim arayışları daha da katlanılmaz bir hal alır. İnsanlar bebeklerine sıradışı, az kullanılan ve özel isimler vermek isterler. Tabi bunların yanında koydukları / koymayı düşündükleri isimin anlamlı olmasını isterler.

Aşağıda sizler için özel seçilmiş bir birinden güzel değişik erkek bebek isimleri bulunmaktadır. Beğendiğinizi kullanarak hayatınız boyunca çocuğuna sesleneceğiniz isim ya da çocuğunuzun hayat boyunca duyacağı bir isim olmasını sağlayabilirsiniz.

Değişik erkek isimleri

İsimAnlamı
AğcaRengi beyaza yakın olarak ifade edilir. Ama tam beyaz değildir. Beyazca, akça gibi.
AkdenizGenellikle kızlara ve erkeklere konulan bir isimdir. Ülkemizin güneyinde bulunan o güzel deniz.
AyberkBerk isminden / kelimesinden türetilerek oluşturulan bir isimdir. Anlamı ay kadar etkileyici ve güzel olan demektir.
BerkerGüçlü ve sağlam kişi anlamını taşır.
BilgeBilgi haznesi ile yüceliğe erişmiş kimse.
DorukDağların tepesinde bulunan en uç nokta.
EvrenUçsuz bucaksız, gördüğümüz ya da göremediğimiz her şeyi kapsayan sonsuzluk.
GünberkBerk ismi, sert anlamını taşımaktadır. Gün kelimesi ile birleşimi onun güneş kadar yakıcı ve sert olduğu anlamını taşır.
İlkeÇoğunlukla kız çocukları için kullanılan bir isimdir. Ancak her iki cins içinde kullanılmaktadır. Kendisinden asla vazgeçilmeyen ana düşünce anlamına gelmektedir.
MerterSöylenilen sözlerin eri olarak tanımlanır. Kısaca; yiğit.
Özdilekİçten çok istenilen dilek.
TanberkTıpkı şafak gibi aydınlığa erişmiş, sağlam kişiler için kullanılan bir isim.
TanjuÇinliler tarafından Türklere bahşedilen bir unvandır. Yücelik, hükümdar gibi anlamlara gelmektedir.
UmayHint okyanusu adalarında yer alan, güvercin kadar büyüklüğe sahip ve zümrüt renginde kanatlara sahip, kemik ile beslenen bir kuş türü. Bu kuşun, birinin üzerinden geçmesi sonucu o kişiye zenginlik ve mutluluk sağlayacağı inanılır. Farklı bir anlam ile masal kuşu adı verilebilir.
YağızKoyu renkleri taşıyan buğday.
YıldırımÇıkarttığı ürkütücü ses ve gezegeni aydınlatan eşsiz ışığı ile bilinen elektrik. Çoğu tabire göre boşalan elektrik adı verilmektedir.
5 3
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ