Doğal dudak dolgunlaştırma yöntemleri

Doğal dudak dolgunlaştırma yöntemleri

Dudak dolgunlaştırma

Dolgun dudaklar hemen hemen bütün kadınların hayalidir. Birçoğumuz dolgun dudaklar için cerrahi yollara başvururken kimilerimiz bu yöntemi istemez, cesaret edemez veya maddiyat açısından uygun olmaz. Biz size dudakları doğal yoldan dolgunlaştırma yöntemleri sunacağız.

Öncelikle dudak dolgunlaştırma tekniklerinden iki tanesinden bahsedelim

1. Dolgun dudaklara giden yolda yapabileceğiniz ilk adım; Dişlerinizi fırçalarken dudaklarınızı da nazikçe fırçalayın. Yavaş yavaş dudaklarınıza bastırarak uyguladığınız bu yöntem dudakların kan dolaşımını arttırarak dolgunlaşmasına yardımcı olacaktır. Ardından dudaklarınızı kuruladıktan sonra dudak balmı uygulayın.

2. Dolgun dudak için tavsiye edilen farklı bir yol ise; peelingtir. Bunun içinse bir çay kaşığı bal ile yeteri kadar şekeri karıştırıp dudaklarınızı nazikçe ovalayın. Daha sonra durulayıp kuruladıktan sonra dudak balmı sürün. Bu aynı zamanda ölü derileri de atacaktır.

Bal iyi bir nemlendirici olmakla beraber dudak dolgunlaştırma için farklı bir yöntem olan zeytinyağı ile karıştırılarak da uygulanabilir. Bal ve zeytinyağını karıştırıp dudaklarınıza sürününüz. Bir müddet (15 dk gibi) beklettikten sonra su ile durulayınız ve daha sonra dudaklarınıza dudak nemlendiricisi uygulayınız.

Bu yöntemleri düzenli olarak yapmanız gerekmektedir.

Dudak dolgunlaştırmak için bitkisel yöntemler

Aynı zamanda dudakları dolgunlaştırmak için doğal bitkisel yağlardan da faydalanabilirsiniz. Şimdi bunlar için birkaç öneri verelim:

Nane yağı ile dudak dolgunlaştırma

Aktarlarda kolaylıkla bulabileceğiniz bu yağ ile dudaklarınızı dolgunlaştırabilirsiniz. Her zaman kullandığınız dudak kreminize veya dudak parlatıcınıza bir – iki damla koyarak kullanabilirsiniz. Yalnız burada önemli olan az bir miktar (1-2 damla) kullanmaktır. Nane yağı dudaklarınızda hafif bir yanma, karıncalanma hissi oluşturacaktır. Böylelikle dudaklarınıza dolgunluk verecektir.

Tarçın yağı ile dudak dolgunlaştırma

Bu yağı da aktarlardan bulabilirsiniz. Nane yağı ile aynı şekilde uygulanan bu yağ da dudaklarda karıncalanma hissi yaratacaktır. Bahsedilen bu iki yağ kozmetik dudak dolgunlaştırıcı ürünler içerisinde de kullanılmaktadır.
Siz de dudaklarınızı dolgunlaştırmak ve bunu doğal, acısız ve de düşük maliyetli olarak gerçekleştirmek istiyorsanız bu yöntemler oldukça işinize yarayacaktır.

5 9
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ