Doğal Güzellik Formülleri

Doğal Güzellik Formülleri

Doğal Güzellik Formülleri

Güzel olmak neredeyse bütün kadınların en büyük arzusudur. Girdiğimiz her ortamda güzelliğimizle dikkat çekmek isteriz. Bunu yapmak için maddi durumu yerinde ve yeterince vakti olan bayanlar çoğu zaman güzellik salonlarını tercih ederler. Ancak evinizde de aynı güzelliğe sahip olabilirsiniz.

Düşük maliyette ve yapımı son derece kolay güzellik formüllerini sizler için açıklayacağız. Doğal güzellik formülleri saç bakımı, cilt bakımı, vücut bakımı gibi geniş bir alanı kapsar.

Saçlarda güzellik için, saç renginiz doğal saç renginizden en fazla iki ton açık olmalıdır. Saçlarınızı ılık suyla yıkamalısınız. Böylece daha parlak ve canlı görünür. Ayrıca haftada bir yapacağınız zeytinyağı maskesi de saçları besler ve hızlı uzamalarını sağlar. Bunun gibi bakım maskelerini ihmal etmemelisiniz.

Cilt bakımı konusuna baktığımızda, güzel bir cildin şartı öncelikle cildin temiz tutulmasıdır. Makyajınızı temizlemeden asla uyumamalısınız. Makyaj yapmıyorsanız bile hava kirliliğinden cildiniz etkilenir. Bu nedenle her şartta uyumadan önce yüzünüzü yıkayıp temizlemelisiniz. Peeling yaparak cildinizi ölü derilerinden arındırmalısınız. Haftada bir kez cildinizi besleyici maske yapmalısınız. Cildinizin durumuna göre hangisine ihtiyacı varsa gözenek sıklaştırıcı, besleyici veya canlandırıcı bakım maskesi uygulayabilirsiniz. Maskelerin ve özellikle peelingin ardından cildi nemlendirmek çok önemli ve gereklidir.

Sıra vücut bakımına geldi. Vücut bakımı için vücut peelingi çok etkilidir. Kan dolaşımını hızlandırmak için vücudunuzu fırçalayabilirsiniz. Kan dolaşımının hızlanması selülitleri azaltmaya da yarar. Banyoda deriniz yumuşar ve hazır yumuşamışken cildinizi pürüzsüzleştirmek adına bu bölgeleri ovalayabilirsiniz. Banyo lifinden yardım alabilirsiniz. Ardından mutlaka vücudunuzu nemlendirmelisiniz.

5 8
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ