Doğal makyaj temizleme

Doğal makyaj temizleme

Makyaj yapmak eğlenceli olabilirken, temizlemek bir o kadar usandırıcıdır. Fakat makyaj temizlemeden uyumak cildinize yapabileceğiniz en büyük kötülüktür. Makyajlı uyumak cildin erken yaşlanmasına neden olur. Bu sebeple mutlaka temizlenmelidir.

Makyajı temizlemenin doğal yollarından bahsedeceğiz. Böylelikle kimyasal kullanmadan hem derinlemesine temizleyebilir hem de cildinize bakım yapabilirsiniz.

Göz makyajı temizleyici

Gözler en hassas organlardan biri olmakla beraber göz çevresinde bulunan deri de oldukça incedir. Bu nedenle kırışmaya en müsait bölgedir. Bundan dolayı temizliğine de çok dikkat etmelisiniz. Göz makyajını temizlerken de oldukça nazik olunmalıdır. Gözlerinizdeki makyajı temizlerken çekiştirmemelisiniz.

Bir pamuğa döktüğünüz gül suyu veya lavanta suyu ve üzerine damlattığınız bir iki damla zeytinyağı göz makyajınızı oldukça rahat temizleyecek ve kirpiklerinize de bakım yapmış olacaktır. Ayrıca zeytinyağının kırışıklıklar üzerindeki olumlu etkisi sürekli dile getirilmektedir. Yalnız dikkat etmeniz gereken şey kesinlikle gözlere kaçırmamalısınız.

Tüm yüz için…

Tüm yüzünüzdeki makyajı temizlemek için göz kararı rendelenmiş salatalık ile sütü pişiriniz. Sonra bu karışımı süzün ve soğumaya bırakın. Soğuduktan sonra bir pamuk yardımıyla yüzünüzü bu karışımla siliniz ve yüzünüzü su ile durulayınız.
Böylelikle cildinizi makyajdan arındırmış ayrıca doğal yolla bakım yapmış olacaksınız.

5 8
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ