Doğal Saç Açıcıları Nelerdir?

Doğal Saç Açıcıları Nelerdir?

Doğal Saç Açıcıları Nelerdir?

Kimyasal birçok saç açıcının aksine doğal saç açıcılar, saçın yapısına zarar vermez ve beslenmesini sağlar. Bunun için herhangi bir doğal malzemeyi tek başına kullanmak yeterli olacağı gibi, bir takım karışımlar da oldukça etkili olabilir.

Limon, en önemli ve yaygın kullanılan doğal saç açıcılardan bir tanesidir. Tarih boyunca saç açıcı özelliği nedeniyle sıkça tercih edilen limon, etkisi güneşle birleştiğinde artan doğal bir malzemedir. Islak saçınıza uygulayıp 20 dakika bekleteceğiniz limon suyu, saçınız rengini açacak ve parlaklığını arttıracaktır. Limon suyu saçınızdayken güneşe çıktığınız takdirde, saç açıcı etki daha da artar.

Sirke de önemli saç açıcılardan bir tanesidir. Şampuan kullanımının yerini doğal malzemelerin almaya başladığı bu günlerde, sirke saç temizliği ve renginin açılmasında oldukça tercih edilir hâle gelmiştir. Her duştan sonra düzenli olarak saça uygulanan sirke, bir süre sonra saç renginin açılmasını ve saçın daha sağlıklı görünmesini sağlayacaktır.

Saç rengini doğal yollardan açmanın bir yolu da bal kürü uygulamaktır. Bal ve limonla oluşturacağınız karışımı zeytinyağıyla da birleştirerek haftada en az iki kez saçlarınıza uyguladığınızda, saçınızın bir ya da iki ton açıldığını göreceksiniz.

En yaygın saç açıcılardan biri de papatyadır. Doğal ortamında topladığınız papatyayı güneş ışığında kuruttuktan sonra bir miktar suyla kaynatarak elde edeceğiniz sıvıyı saçınıza uygulayın. Saçınızda papatya suyu varken güneşe çıkmak, renginin açılmasını kolaylaştıracaktır. Düzenli olarak uygulanan papatya suyu, hızlı sonuç veren ve sağlıklı bir saç açıcıdır.

Diğer doğal saç açıcılar kadar yaygın kullanılmamakla birlikte karbonat da doğal bir saç açıcıdır. Islak saçınıza karbonat uyguladıktan sonra ovalayın ve ardından durulayarak temizleyin. Düzenli uygulama sonucu saç rengi açılacaktır.

5 15
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ