Doğal ve Sade Göz Makyajı Nasıl Yapılır ?

Doğal ve Sade Göz Makyajı Nasıl Yapılır ?

Doğal ve Sade Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Günlük yaşantınızda doğal makyaj yapmaya özen göstermelisiniz. Doğal güzelliğinizi ön plana çıkaracağınız makyaj ile çok daha güzel ve modern bir görünüme ulaşabilirsiniz. Doğal makyaj yapmanın ilk püf noktası ise koyu renk tonlarını etrafınızdan uzaklaştırmaktan geçer. Öncelikle belli belirsiz sadece ışıltı verecek beyaz ve soft renginde bir göz farını uygulayarak doğal görünümlü bir göz makyajı yapmaya başlayabilirsiniz. Bu farı kaşınızın sınırı boyunca uygulamalısınız. Eğer bakışlarınızı derinleştirmek istiyorsanız göz pınarlarınıza beyaz göz kalemi sürebilir bu sayede daha canlı ve daha derin bakışlara sahip olabilirsiniz. Ayrıca göz renginize uygun göz farı seçmeniz gözlerinizi ön plana çıkarmanız için oldukça önemlidir.

Göz renginiz siyah ya da kahverengi ise, mavi, yeşil, lila ve bordo renklerini göz farı seçimlerinizde kullanabilirsiniz. Göz renginiz mavi, yeşil ya da ela ise, kahve tonlarını, gri ve siyah farları tercih etmeniz daha doğru olacak gözleriniz daha çok ön plana çıkacaktır. Göz farınızı sürmeye göz kapağınızın orta kısmından başlamalısınız.
Düzgün bir eyeliner sürmek için ise yine göz kapağınızın ortasından başlayarak küçük küçük kesik çizgiler halinde yan kısımlara doğru uygulamalı ve daha sonra bu çizgiyi kalın bir şerit olarak birleştirerek kesintisiz bir çizgi elde etmelisiniz. Günlük makyajınızı yaparken koyu renk farlar sürmemeye dikkat etmelisiniz. Kirpiklerinizin uzun ve daha dolgun görünmesi için ise maskaranızı sürerek doğal göz makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

5 11
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ