Dudak Kalemi Ne Zaman Kullanılmalıdır?

Dudak Kalemi Ne Zaman Kullanılmalıdır?

Dudak Kalemi Ne Zaman Kullanılmalıdır?

Etkili ve güzel dudaklar için en önemli makyaj malzemesi kuşkusuz rujlardır. Biz bayanların çantasında bulundurduğu sık sık kullandığı rujlar bazen tek başına yeterli olmaz. İncecik dudaklı bayanlar veya daha güzel dudaklara sahip olmak isteyen bayanlar için dudak kalemi oldukça yararlıdır. Rujun tamamlayamadığı dolgunluk ve estetiği dudak kalemi sağlar. Ama dudak kalemi her zaman kullanılmamalıdır. İyi bir makyaj için dudak kaleminin kullanıldığı özel zamanlar vardır. Bugün sizle dudak kaleminin ne zaman ve nasıl uygulanması gerektiğini konuşacağım.

Dudak kalemini ne zaman kullanmalıyım?

Hepimiz kalın dudaklı olmak gibi bir şansa sahip değiliz. İnce dudaklarımız var ise dudak kalemi tam da bizim için yapılmış bir icattır. İnce ve belirgin olmayan dudaklarınız var ise ve makyaj yapacaksanız öncelikle kullanacağınız rujdan bir iki ton daha açık bir dudak kalemi edinin. Alın elinize ve dudaklarınızın bitiş yerinden çerçeve çizer gibi dudaklarınızın çevresini çizin. Sonrasında kullanacağınız asıl ruj ile normal makyajınızı yapın. Dudaklarınız oldukça dolgun ve çekici görünecektir. Açık çizgi doğallığı bozabilir siz de bir pudra yardımı ile dudaklarınızın ayrı renk olmasını sağlayın. Beyaz kalem de işinize yarayacaktır. Hat çizerek istediğiniz ruju kullanabilirsiniz.

Hanımlar zaten kalın dudaklarınız var ise asla dudak kalemi kullanmayın. Zira çok fazla büyüyen dudaklar yüzünüzle orantısız duracağından doğallığı ve estetiği bozduğu gibi sizde iğreti duracaktır. Bunun yerine güzel bir ombre uygulaması ile dolgun dudaklarınızı daha da çekici hale getirebilirsiniz.

5 8
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ