Eklemlerinizi balla tedavi edin

Eklemlerinizi balla tedavi edin

Eklemlerinizi balla tedavi edin

Eklem rahatsızlığı bulunan kişiler, yaşadıkları ağrı karşısında çoğu kez dayanılmaz bir hissi yaşarlar. Bunlardan kurtulmak için çoğunlukla kimyasal içeren ağrı kesicileri kullanarak vücutlarındaki ağrıyı geçirmeye çalışırken başka bir organına zarar verirler.

Oysaki bitkisel yöntemler ile eklem ağrılarınızı gidermek ve hatta eklemlerinizi tedavi etmek mümkündür. Eklem rahatsızlığı yaşayan kişilerde bal çok etkili bir tedavi yöntemidir.

Gerekli malzemeler;

  • Yarım litre su
  • 1 çorba kaşığı bal
  • 1 çay kaşığı tarçın

Yapılışı:

Yarım litre suyu ısıtın ya da oda sıcaklığında bekleterek ılık seviyeye ulaşmasını sağlayın. Yarım litre ılık su içerisine 1 çorba kaşığı balı ve 1 çay kaşığı tarçını ilave edin. Bu karışımı gün boyunca içmeye devam ediniz. Bu yöntem ile ekmek ağrılarınızın tedavi olma süresi 1 aydır.

Ek olarak, eklemlerinize 5 dakika aralıksız bir masaj uygulayın. Masaj yapmanız, hazırladığınız bitkisel çözümün kolay emilmesini sağlar. Masaj yaptıktan sonra; 1 çorba kaşığı bal ve 1 çorba kaşığı ince tuzu iyice karıştırın ve hazırladığınız karışımı eklem üzerine sürerek masaj yapın. Sürme işlemi tamamlanınca, sürdüğünüz bölgenin üzerini bez ile sarın ve sabah uyanıncaya dek sarılı kalsın.

Konu içerisinde geçen çözüm / tedavi yöntemlerini doktorunuza danışarak kullanmalısınız.

Sağlıklı ve mutlu günler dileriz.

5 6
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ