Evde kaş nasıl alınır?

Evde kaş nasıl alınır?

Evde kaş nasıl alınır?

Çoğu bayanlar kuaföre gidemediğinden yada kaş alma gibi basit bir işlem için para ödemek istemediğinden evde kendi kaşlarını kendileri almak ister.

Aşağıda sizler için maddeler halinde kaş almak için bir çok teknik bulunmaktadır.
Sizlerde evde kaş alarak bakımınız için harcadığınız bütçenizden tasarruf yapabilir veya kaş alma işlemi için ayırdığınız para için kendinize daha farklı şeyler yapabilirsiniz. Kaş alma işlemi yapılırken dikkat edilmesi hususlar vardır. Eğer kaşlarınızı kendiniz almıyorsanız dahi, kuaförünüzü uyarmanız gereken bir kaç nokta olabilir. Aşağıda ki tüm bilgiler sizin için hazırlanmıştır.

Evde kaç nasıl alınır?

  • Kaşlarınızı alırken o acıyı yaşamamak için; bir kaç dakika öncesinden, ılık bir suya batırılmış pamuk yardımıyla kaşlarınızda bekletin. Bunu yapmanız sonucunda yaşadığınız acı azalacaktır.
  • Doğru bir kesim gerçekleştirebilmek için, ince uçlu bir tarak ile kaşlarınızı yukarıya doğru tarayın.
  • İlk etapta, kaşlarınızı taradıktan sonra; kaşınızın altında bulunan kötü görünen tüyleri cımbız yardımı ile almaya başlayın. Aynı zamanda diğerlerine göre kısa tüyleri alırsanız, kuaförlerin uygulamış olduğu tekniği uygulamış olursunuz.
  • Eğer kaşlarınızın kalınlığından şikayet ediyorsanız, ince uçlu bir makas yardımıyla kaşlarınızı kısaltın. Bu işlemi yaparken kaşlarınızın ters bir V harfi olduğunu düşünebilirsiniz. Kaş kısaltma işlemini yaparken, sol tarafı dağa eğimli olmakla beraber kaşlarınızın uçlarından kısaltın.
  • Bir önceki işlemi uyguladıktan sonra, aynı şekilde sağ kısım içinde aynı işlemi uygulayın. Kaşlarınızı kısaltırken sadece uç kısımlarından kestiğinizden emin olun. Aksi halde kötü bir görünüm elde edebilirsiniz.
  • Bütün işlemleri uyguladıktan sonra, kaşlarınızı düzgün bir şekilde düzeltin. Öncelik olarak kaşlarınızda yeni çıkan tüyleri almaya özen gösterin. Kaşları en güzel almanın yöntemlerinden bir tanesi, ip ile alma yöntemidir. Eğer bir ip yardımı ile ip kullanım tekniğini biliyorsanız, ip kullanımı daha kısa sürecektir.
  • Kaşlarınızdan birini tamamladıktan sonra, diğer karışınızı almaya geçmeden önce diğer kaşınızın ötekine paralel olduğunu unutmamanızda fayda vardır.
  • Dikkat edilmesi gereken hususlar bir diğeride yanlış kullanımdır. Çoğu kuaför işini daha çabuk görebilmek için kaşların altını iple almak ister. Eğer kuaförde bunu yapmaya çalışan olursa derhal engel olmalısınız. Kaşların alt kısmında bulunan deri çok incedir ve ip ile kullanımlar derinin sarkmasına ve batıkların oluşmasına sebebiyet vermektedir.
  • Kaşlarınızı düzgün bir şekilde aldıktan sonra, eğer kuru bir cilt yapısına sahipseniz nemlendirici krem kullanmanızda fayda vardır.

Ayrıca; Göz makyajının incelikleri yazımıza göz atarak, gözlerinizi daha çekici göstermek için kaşlarınızı nasıl almanız gerektiğini resimli bir şekilde öğrenebilirsiniz.

4.8 14
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ