Evlilik neden biter?

Evlilik neden biter?

Evlilik neden biter?

Mecburiyetten ya da bir sebepten ötürü hayat kurma düşüncesi içermeyen kişiler, evlenecekleri zamana kadar ve evlendikten bir süre boyunca hayatın en saf mutluluğunu yaşar bir kısmı.. Her şey mutlu ve mesut bir şekilde ilerlerken ne olur da evlilik biter? Aslında bunun cevabının birazı sizde birazı da partnerinizde saklıdır.

Sonuç itibariyle hayat içerisinde sebepsiz olan hiç bir şey yoktur. Evliliğin bitmesine en çok sebep olan nedenlerden birisi, hayatın rutin bir şekilde devam ediyor olmasıdır ve insan artık hayatının hep bu şekilde devam edeceğini, hiç bir yapmadan öleceğini düşünür. Evlilik içerisinde renk oluşturmak, evliliğin canlılığını korumaya devam eder. Bunların haricinde evlilik içerisinde sık sık meydana gelen tartışmalar çiftleri birbirlerinden uzaklaştırmaktadır ve karşılarına çıkan ilk fırsatta aldatma yoluna başvurabilmektedir.

Evliliğin bitme sebepleri arasında cinsel tatminsizlik gibi nedenlerde görülmektedir. Çiftler yeterli doyumu alamadıklarından dolayı aldatma ya da boşanma yoluna başvurabilmektedir.

Bunların haricinde en sık görülen sebeplerden birisi olan ise kıskançlıktır. Genelde kıskançlık erkeklerde yaygın olarak görülmektedir ve eşinin giyimine, konuştuğu çevreye karışmaya başlar. Bu duruma kadın uyma mecburiyeti içerisinde kalır ya da normal şekilde uyar ise bir süre sonra kendini bunalıyormuş gibi hissetmeye başlar ve pürüzler ortaya çıkar. Eğer erkeğin bu kıskançlığı karşısında kadın bir tepki vermez ise yani devam ederse, bu sefer erkek aldatıldığı düşüncesi içerisine girer ve problemler büyümeye başlar.

4.3 3
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ